Еко-освітяни НПП «Північне Поділля» провели для школярів мистецький захід «Еко-оберіг»

15.11.2016 admin ЕкоосвітаНовини

aНещодавно працівники відділу еколого-освітньої роботи Національного природного парку «Північне Поділля» організували та провели екологічно-мистецький захід «Еко-оберіг» для молодших школярів Конюшківської неповної середньої школи Бродівського району Львівської області.

Передусім еко-освітяни провели короткий екскурс у народознавство та розповіли про значення оберегів адже, як відомо, українці з давніх-давен вірили в силу оберегу, в його захисні властивості. Крім того, еко-освітяни поінформували школярів про те, що виготовлення оберегів включено у програму з трудового навчання початкової школи.

Педагогічні працівники закладу та школярі із завзяттям і неабияким запалом працювали над створенням композиції оберегів з використанням природних матеріалів, стрічок, ниток тощо. Створюючи еко-оберіг, школярі компонували  складові за бажанням. Наприклад, зерна пшениці означають достаток, горох – добробут та ситість, кукурудза – здорових діток. Насіння соняшника символізує життєрадісність, часник оберігає від злих сил та недоброго ока, лавровий лист захищає від блискавиці тощо.

Таким чином еко-освітяни НПП «Північне Поділля» разом з учнями ще одним доторком до багатющої скарбниці звичаїв та традицій нашого народу сповнилися відчуттями причетності до української культури, до життєдайного джерела народної мудрості. Кожен із учасників заходу не тільки засвоїли практичні навики, але й створили унікальний оберіг для своєї оселі.

bcdefg

Comments are currently closed.


Розробка та супровід: Квест