Еко-освітяни НПП «Північне Поділля» прочитали лекцію про шкідливість спалювання сухої трави для школярів  Маркопільської загальноосвітньої школи

16.03.2015 admin ЕкоосвітаНовини

SAM_0201Нещодавно працівники відділу еколого-освітньої роботи Національного природного парку «Північне Поділля» прочитали лекцію на тему «Спалювання сухої трави – шкідливо чи корисно?» для школярів Маркопільської середньої школи Бродівського району Львівської області. До речі, лекцію на таку ж саму тему еко-освітяни парку також  читали й гімназистам Бродівської гімназії ім. Івана Труша.

Під час лекції працівники парку розповіли школярам про шкоду довкіллю, яку спричиняють процеси спалювання сухої трави, про те що випал засохлих рослин – надзвичайно небезпечно і шкідливо для флори і фауни. Та, на жаль, наші люди рідко надають цьому значення.

Слід зауважити, що при згорянні однієї тони рослинних залишків у повітря вивільняється біля 9 кг мікрочастинок диму. До їх складу входять пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук. В тліючій без доступу кисню траві виділяється бензопірен, що здатен викликати у людини ракові захворювання. Окрім того, з димом у повітря вивільняються діоксини – одні з найотруйніших для людини речовин!

На завершення екологічної лекції, працівники еколого-освітнього відділу НПП «Північне Поділля» закликали школярів не спалювати суху траву та сміття, попросити своїх близьких та друзів також не робити цього і, таким чином, запобігати нанесенню шкоди  здоров’ю людей та навколишньому середовищу!

SAM_0186SAM_0187SAM_0205

Comments are currently closed.


Розробка та супровід: Квест