Еко-освітяни НПП «Північне Поділля» організували та провели свято «Прийшов Спас – грушки обтряс» для малечі дитячого навчального закладу №8 міста Броди

19.08.2015 admin ЕкоосвітаНовини

719 серпня  християни відзначають одне з дванадцяти найбільших свят в церковному календарі – Другий або Яблучний Спас.  Цього дня еко-освітяни Національного природного парку «Північне Поділля» організували та провели  для малюків екологічний  захід «Прийшов Спас – грушки обтряс» який відбувся у дитячому навчальному закладі №8 міста Броди Львівської області. Метою заходу було ознайомлення дошкільнят із народними  традиціями святкування свята Спаса, розширити знання про багатство рослинного світу, виховання моральних якостей через любов та бережливе ставлення до рослин і навколишнього природного середовища.

Розпочався захід із розповіді про традиції святкування Яблучного Спаса та народні прикмети, які пов’язані з цим днем. Після цього, діти мали змогу стати безпосередніми учасниками давнього традиційного українського обряду: виготовлення спасівського букета. Використовуючи різноманітні види рослин, овочі, фрукти дітвора самостійно створювала оригінальні букети. Також еко-освітяни наголосили малечі, що у цей день варто звертати увагу на погоду. Якщо день сонячний та безхмарний – осінь буде сухою. Якщо дощовий – мокрою. Ясний день віщує морозну і заметільну зиму. Яка погода на Спаса – такою буде і Покрова (14 жовтня).  У деяких місцях України в цей час могли вже починатися приморозки, тому й кажуть: «Прийшов Спас, держи рукавиці про запас!». На завершення заходу усі діти активно заходились малювати овочі, фрукти і квіти, від чого отримали масу задоволення.

Традиційно в це свято першою стравою повинно бути яблуко, тому еко-освітяни пригостили ними малюків.

123456

Comments are currently closed.


Розробка та супровід: Квест