Еко-освітяни НПП «Північне Поділля» навчали школярів оберігати первоцвіти

21.03.2018 admin ЕкоосвітаНовини

З метою збереження первоцвітів еко-освітяни Національного природного парку «Північне Поділля» організували та провели для школярів Орихівчицького НВК екологічно-освітній захід «Збережи первоцвіт» та майстер-клас з виготовлення крокусів з гофрованого паперу. Адже, як відомо, квіти – потужний акумулятор природної енергії і тому вони особливо привабливі. Безперечно, перші весняні квіти – найбільш вразливі та незахищені, потерпають від масового знищення людиною. Серед них – підсніжник звичайний, шафран Гейфеля, рябчик шаховий, білоцвіт весняний, сон великий, проліска дволиста тощо. Більшість цих видів занесені до Червоної книги України.
Отже, під час заходу працівники НПП «Північне Поділля» ознайомили учнів з першими весняними квітами, розповіли про важливість і необхідність охорони та збереження природи, зокрема первоцвітів, а також навчили дітей відчувати, розуміти та оберігати цю надзвичайну красу з почуттям відповідального ставлення до природи. Потім еко-освітяни розповіли та продемонстрували як з допомогою гофрованого паперу і дерев’яних шпажок можна зробити альтернативу живим квіткам. Із захопленням учні власноруч взялися за виготовлення паперових крокусів різних кольорів.
На завершення еко-освітяни НПП «Північне Поділля» наголосили, що збираючи первоцвіти – ми губимо їх, а купуючи – допомагаємо губити. Саме масовий збір – одна з головних причин різкого зменшення чисельності ранньоквітучих видів рослин, занесених до Червоної книги України. Із лісу краще принести гарний настрій, спогади про тишу та аромат весняного повітря. Польові та лісові рослини найкрасивіші там, де вони виросли, тож залишмо Землі її квіти.

Comments are currently closed.


Розробка та супровід: Квест