Дослідження «екологічного сліду» разом зі студентами Бродівського педагогічного коледжу імені Маркіяна Шашкевича

29.10.2015 admin ЕкоосвітаНовини

0128 жовтня еколого-освітяни Національного природного парку «Північне Поділля» провели екологічне дослідження зі студентами Бродівського педагогічного коледжу імені Маркіяна Шашкевича, що на Львівщині.

Під час дослідження студенти мали змогу дізнатися про поняття терміну «екологічний слід», який вперше було використане офіційно у 1992 році Вільямом Рісом, а також що саме цей індикатор ще називають «показником тиску на природу». Адже він допомагає встановити, скільки земельних та водних ресурсів використовується людиною для виробництва, споживання та утилізації необхідних для її життєдіяльності товарів та послуг. За допомогою отриманих показників можна зрозуміти, чи не використовуємо ми зайві природні ресурси, чи не розтрачуємо їх більше, ніж наша планета в змозі створити.

Використовуючи спеціальну анкету, в якій були запитання, що стосувалися способу життя а саме: використання енергії, води, паперу, транспорту, продуктів харчування, відходів, та житла – студенти підрахували ступінь впливу на навколишнє середовище кожного із них, та дізналися свій «екологічний слід», який у кожного мав зовсім інший показник. Сталим для світу цей показник рахується 1.8 га на людину. Так у когось він перевищував допустимі норми, а у декого взагалі їх не досягав. Також студенти мали змогу порівняти свої результати із результатами розрахованих для жителів України в цілому, а також і для інших країн світу. Зокрема «екологічний слід» для України складає 3,19га на людину. Цей покажчик значно виріс за останні 2 роки. Якщо жителі інших країн будуть споживати природні ресурси так, як споживають їх українці, то нам знадобиться трохи більше ніж 1,5 планети, аби задовольнити власні потреби.

До речі, до країн з найбільшим «екологічним слідом» відносять Катар, Кувейт, Об’єднані Арабські Емірати, Данію, Сполучені Штати Америки, Бельгію, Австралію, Канаду, Нідерланди та Ірландію.

Деякі спеціалісти вважають, що якби всі країни світу споживали таку кількість природних ресурсів, як споживає Америка, людству б потрібно було п’ять планет розміром з Землю.

А от мінімальний «екологічний слід» залишають країни з нерозвиненою економікою – Монголія, Бангладеш, Намібія.

Згаданий екологічний дослід допоміг збагнути кожному студентові споживання ним природних ресурсів, та задуматись над тим а, що ж потрібно зробити кожному із нас, коли твій показник перевищує загальноприйняті норми, та від чого потрібно відмовить у повсякденному житті, аби цей «екологічний слід» зменшити.

123456

Comments are currently closed.


Розробка та супровід: Квест