До Міжнародного дня без автомобілів працівники НПП «Північне Поділля» провели екологічну акцію в місті  Броди

22.09.2015 admin ЕкоосвітаНовини

5Через постійне збільшенням кількості автомобілів у світі екологічна ситуація на планеті суттєво погіршилася. Поступово автомашини стають глобальною проблемою для всього людства. Багато людей в автомобільних пробках проводять значну частину свого часу. В результаті те, що повинно допомагати жити, насправді – заважає.

З огляду на вищезазначене, у багатьох країнах світу щорічно 22 вересня відзначається Всесвітній день без автомобіля ( World Carfree Day). Мета такого заходу – привернути увагу до проблеми забруднення атмосферного повітря транспортними засобами, знизити рівень концентрації вихлопних газів у міському повітрі, зменшити шумове навантаження, сприяти розвиткові альтернативних видів пересування. Головний девіз цього Дня: «Місто як простір для людей, простір для життя ».

 Вперше День без автомобілів відзначався у Франції в 1998 році, коли в ряді міст було припинено автомобільний рух. У наступні роки цю традицію перейняли інші європейські країни та міста, а останніми роками – і деякі неєвропейські країни (наприклад, Канада, США). День без автомобілів святкується за рішеннями органів місцевої влади. Як правило, в цей день забороняється їзда на автомобілях, а мешканці використовують альтернативні способи пересування. Часом акція триває більше, ніж один день.

Зважаючи на це еколого-освітній відділ Національного парку «Північне Поділля» провів екологічну акцію серед жителів міста Броди. Під час акції працівники парку закликали водіїв долучитися до цього дійства і хоча б на один день відмовитися від користуванням автомобілем, відтак, пересісти на велосипед чи пройтися пішки до місця роботи, тим самим показавши свою громадянську позицію і стурбованість екологічною ситуацією нашого міста.

Більшість учасників акції, після інформування їх еколого-освітянами про День без авто, відмовилися б від авто транспорту і залюбки пересіли на велосипед чи пройшлися б пішки до місця своєї роботи. Деякі учасники екологічної акції навіть не здогадувалися про відзначення такого дня, тому отримали для себе нову корисну інформацію і запевнили що надалі будуть старатися менше пересуватися транспортними засобами, щоби покращити екологічну ситуацію у своєму місті.

1234

Comments are currently closed.


Розробка та супровід: Квест