До Дня захисту дітей працівники НПП «Північне Поділля» провели для Бродівських гімназистів природничо-краєзнавчу веломандрівку

01.06.2017 admin Новини

1 червня, у День захисту дітей, працівники відділу рекреації та туризму Національного природного парку «Північне Поділля» провели для гімназистів 2-4 класів Бродівської гімназії ім. Івана Труша природничо-краєзнавчу веломандрівку по східних теренах Бродівського району.

Під час велотуру школярі та їх наставники оглянули сакральні споруди українського дерев’яного зодчества – старовинні церкви у селах Дітківці та Гаї Дітковецькі. Також юні мандрівники побачили найстарішу в районі кам’яну фігуру з хрестом, що стоїть на роздоріжжі за селом Дітківці від 1839 року, побували коло могили розстріляних енкаведистами 26 червня 1941 року молодих хлопців-бранців та оглянули пам’ятник так званої «обітниці стриманості від гріховних поступків окремими мешканцями Гаїв Дітковецьких», якого було встановлено у 1847 році при в’їзді до села.

Проте найцікавішим об’єктом, заради якого відбулась веломандрівка, для гімназистів була ботанічна пам’ятка природи «Макітра», що у складі заповідних територій Національного природного парку «Північне Поділля». Залишивши велосипеди на межі території заповідника, гімназисти у супроводі інтерпретатора природи НПП «Північне Поділля» оглянули цікаві цінні рослини, які тут зростають, та піднялися пішохідною стежиною на вершину гори до встановленого геодезичного знака.

У післяобідню пору, сповнені приємних вражень від спілкування із живою природою, гімназисти повернулися до Бродів, подолавши того дня 24,5 км на велосипеді по лісових та польових дорогах.

Comments are currently closed.


Розробка та супровід: Квест