До Дня туризму та Міжнародного дня спостереження за птахами працівники парку подарували юнатам мандрівку

24.09.2015 admin ЕкоосвітаНовини

123 вересня працівники відділу рекреації та туризму спільно із відділом еколого-освітньої роботи Національного природного парку «Північне Поділля» провели для школярів 6-их класів Бродівської середньої спеціалізованої школи №2 (Львівська область) мандрівку, приурочену до Міжнародного дня туризму та Міжнародного дня спостереження за птахами. Еко-мандрівка відбулася по території природного заказника місцевого значення «Кемпа» і розпочалася біля високої багатолітньої тополі, яка зростає у західній околиці нашого міста. До речі, Ця тополя є найвищим деревом у Бродах. Її висота сягає 41 метр, а вік дорівнює 137 років. Особливістю тополі є те, що вона зовсім не уражена омелою, хоча на деревах, що поруч, омели дуже багато.

Далі мандрівка пролягала по дорозі по при приватні території, що називаються «Сім озер» та «Зелений гай», на яких багато водоймищ. Проте, цікавим для школярів було дізнатися, що дорога, по якій вони мандрують, є своєрідним вододілом між басейнами річок Суховілка та Бовдурка. Адже, якщо мандрувати цією дорогою у напрямку села Лагодова, то води усіх ручаїв та каналів праворуч впадають у річку Бовдурку, а тих, що ліворуч – у річку Суховілку, яка уже в самому селі Лагодів впадає у Бовдурку. В черговий раз цей факт отримав підтвердження весною 2013 року, коли річка Суховілка стала повноводною й частково вийшла із берегів. Ось саме тоді на «Кемпі» найкраще проглядався вододіл між басейнами річок. Усі притоки Суховілки, як і сама річка, виходили з берегів, а притоки річки Бовдурки були маловодними й за рівнем вода у них була на 2 метри нижче.

Повернувши з вододільної дороги праворуч, юні мандрівники вийшли на стежину, що простягалася через луг. Саме тут, у лузі, працівники Національного природного парку «Північне Поділля» показали школярам як зростає рослина перстач прямолистий, добре відомий у народі за назвою калган, що використовується у медицині. А ще працівники парку розповіли юним мандрівникам про рослини, що занесені до Червоної книги України і які зростають на Кемпі. Особливо було наголошено на тому, що тут зростає славнозвісна орхідея з назвою Скрученик приємний, яка вважається надзвичайно рідкісною для наших територій рослиною й занесена до Червоної книги України. Адже найближче інше місце її зростання знаходиться на території Татарстану Російської федерації. Також на Кемпі серед рослин, які занесені до Червоної книги України та які підлягають оберіганню, можна бачити меч-траву. Найбільше школярі любувалися суцвіттям рогозу, яке в осінню пору набрало коричневого забарвлення.

Пройшовши стежиною, що змійкою в’ється поміж високих трав та очерету, юні мандрівники вийшли до невеликого штучного водоймища. Тут, на його берегах, школярі побачили вагомі сліди екологічного лиха – випалені торф’яні береги, повалені дерева, знищена рослинність – що сталося внаслідок спалювання сухої трави. Працівники парку зробили особливий акцент на тому, до чого може призвести випалювання сухостою в умовах дикої природи й у якому катастрофічному стані залишається природне довкілля після випалів.

Однак найцікавіше, що побачили школярі під час мандрівки, була мальовнича діброва у самому центрі Кемпи. Тут зростають багатолітні дуби та черемшина, зрідка можна побачити велетенські сосни, осики та берези. Еко-освітяни НПП «Північне Поділля» розповіли школярам про флору та фауну цього своєрідного піщаного оазису, що величаво розкинувся серед торф’яників, густо вкритих високими травами. Зокрема юні мандрівники почули багато цікавого про птахів, які тут гніздяться. Також побачили великі мурашники й прослухали цікаву розповідь про корисність цих санітарів лісу.

Після невеликого відпочинку та розваг на природі, юні натуралісти, сповненні приємних вражень від спілкування із живою природою, повернулися додому.

У мандрівці взяли участь 74 учні та троє учителів Бродівської середньої спеціалізованої школи №2.

2




345678910

Comments are currently closed.


Розробка та супровід: Квест