Для школярів міста Броди працівники НПП «Північне Поділля» провели краєзнавчу мандрівку по турмаршруті «Маркіянові місця»

02.06.2017 admin Новини

2 червня школярі 5-го класу Бродівської середньої школи №3 здійснили цікаву краєзнавчо-пізнавальну мандрівку до комплексної ботанічної пам’ятки природи «Гора Маркіяна Шашкевича», що у складі заповідних територій Національного природного парку «Північне Поділля». Там, на вершині мальовничої гори працівники відділу рекреації та туризму розповіли школярам про географічні особливості території, про рослини, які зростають на цій ділянці природоохоронної установи тощо. Також юні мандрівники оглянули величавий пам’ятний хрест, встановлений у 1911 році з нагоди 100-річчя булителя національної свідомості українців Галичини, та послухали цікаву розповідь екскурсовода з НПП «Північне Поділля» про життя та діяльність отця Маркіяна Шашкевича.

Після відвідин Маркіянової гори школярі побували у славнозвісному селі Гавареччина, що на Золочівщині, відвідали Криївку-музей і слухали історії про визвольну боротьбу народних месників – воїнів Української повстанської армії – за самостійність України у воєнні та післявоєнні роки 20-го сторіччя. Цікавим об’єктом на маршруті для юних мандрівників була й історична гаварецька криниця – єдина у своїй конструкції на цих теренах.

Після оглядин природних та історичних об’єктів п’ятикласники побували в майстерні майстра-гончаря Івана Луковського, який провів для школярів майстер-клас із виготовлення глиняних виробів. Із захопленням дітвора спостерігала, як із грудки глини у справних руках майстра народжуються глечики, макітри, горнятка та інше побутове начиння. Однак, найцікавішим для дітей було самим спробувати виготовити на гончарному крузі глиняний виріб. Від такої творчої роботи дитячій радості не було меж.

З гарним настроєм від роботи за гончарним кругом, юні мандрівники подалися на Святу Гору, що також значиться як ботанічна пам’ятка природи НПП «Північне Поділля». Тут, у затишному високому буковому лісостані юні мандрівники відвідали храми Святогірського монахського скиту – історичну дерев’яну церкву Святого Онуфрія та сучасну літню церкву Покладання Ризи Пресвятої Богородиці. Після молитов у церквах, школярі оглянули печеру-грот та досхочу посмакували прохолодної водиці із монастирської криниці.

Comments are currently closed.


Розробка та супровід: Квест