День Конституції України бродівські школярі відзначили велопробігом

29.06.2017 admin Новини

Працівники відділу рекреації та туризму Національного природного парку «Північне Поділля» взяли участь у проведенні велопробігу для шкільної молоді Бродівських шкіл і гімназії. Веломандрівку було приурочено до Дня Конституції України.

Розпочався велопробіг у центрі міста Броди, біля адміністративної будівлі райради. Звідтіль група велосипедистів, у кількості 20 чоловік, вирушила на зарання спланований маршрут. Першою зупинкою веломандрівників був військовий аеродром, де школярі послухали розповідь про історію летовища та його призначення на сьогоднішній день. На наступні зупинці велотуристи мали змогу почути багато цікавого про колишнє село польських колоністів Варшавку, та про його долю. Окрім того інтерпретатор природи із Національного природного парку «Північне Поділля», що брав участь у велопробігу, розповів юнакам та дівчатам про природні та географічні особливості цієї сторони Бродівщини, зокрема про рослинний світ двох географічних областей – Північного Поділля і Малого Полісся, межа між якими проходить у цьому місці.

Потім веломандрівники зупинилися в селі Клекотів, біля старої дерев’яної церкви Івана Богослова, що вважається найстарішої сакральною спорудою у Бродівському районі й яка на сьогоднішній день у стадії реставрації.

Залишивши село Клекотів, юні велотуристи взяли курс на село Шнирів, між тим проїхавши повз козацьку могилу та послухавши цікаву розповідь про боротьбу в цій місцевості козацьких ватаг із польськими завойовниками напередодні славнозвісної Берестецької битви у літку 1651 року.

У селі Шнирів, на березі ставка, мандрівники перепочили, споглядали мальовничі ландшафти та спостерігали за птахами у бінокль, а також влаштували невеличку перекуску. А потім, поповнивши запаси води із природного джерела, продовжили свій велопробіг.

Після Шнирева, перетнувши високий сосновий лісостан та гребельку через річки Солонівка і Ситенка, веломандрівники прибули до села Корсів. Зупинка у Корсові була надзвичайно цікавою. Тут юні мандрівники відвідали розкішний храм українського дерев’яного зодчества ­– церкву Святого Апостола і Євангеліста Луки. В храмі школярі щиро помолились та послухали надзвичайно цікаву розповідь про історію церкви, про її ікони та про ті чуда, які упродовж віків творилися навколо образа Почаївської Божої Матері. Про все це, в деталях розповіла їмость місцевого священика Ольга Біль.

Завершилась веломандрівка бродівських юнаків та дівчат до Дня Конституції України у селі Лешнів. Тут, на території місцевої школи велотуристи розбили бівуак, щоб переночувати. А вранці, вже наступного дня, вирушити до Бродів іншою дорогою.

Того дня Бродівські школярі проїхали на велосипедах 28 км.

Метою велопробігу було, насамперед, пропаганда здорового способу життя серед учнівської молоді, а також наглядне ознайомлення нинішніх і вчорашніх школярів із історично-культурною спадщиною Брідського краю, з його природно-географічними особливостями та виховання любові до природи рідної землі.

.

Comments are currently closed.


Розробка та супровід: Квест