Cтворено «Бродівський рух за збереження довкілля»

16.03.2015 admin ЕкоосвітаНовини

11050932_1070754322950976_1641112840_nЗ  ініціативи Бюро УГКЦ з питань екології 4 січня в Бродах відбулися «екологічні місії задля порятунку створіння», які очолив голова синодального комітету з питань екології єпископ Сокальсько-Жовківській єпархії владика Михаїл (Колтун).

На конференції, яка відбулася в рамках еко-місій, було вирішено об’єднати зусилля щодо збереження довкілля на території нашого краю. Відтак, було створено екологічну ініціативну групу Брідщини під назвою «Бродівський рух за збереження довкілля», адже об’єднані зусилля усіх небайдужих до стану навколишнього природного середовища, можуть дати суттєвий результат в боротьбі за екологічну свідомість жителів нашого краю.

До складу новоствореної структури увійшли: голова Бродівської райдержадміністрації Руслан Шишка, голова Бродівської райради Ольга Шайдулліна, міський голова Бродів Анатолій Белей, директор ДП «Бродівський лісгосп» Орест Ониськів, директор ДЛГП «Галсільліс» Володимир Мокринський, викладач екології Бродівського педагогічного коледжу імені Маркіяна Шашкевича Лілія Квак, екологічний інспектор у Львівській області Швайка Сергій, директор НПП «Північне Поділля» Юрій Сиротюк та начальник відділу еколого-освітньої роботи Мирослава Єргуньова, Бродівський декан УГКЦ о. Богдан Вихор, голова єпархіальної комісії у справах мирян Сокальсько-Жовківській Єпархії о. Ярослав Царик, голова єпархіальної екологічної комісії Сокальсько-Жовківській Єпархії о. Тарас Дзьоба, а також методист районного методичного кабінету відділу освіти Бродівської райдерадміністрації Надія Шушкевич, вчитель географії Заболотцівської ЗОШ І-ІІІ ст. Марія Процай, журналіст районної газети «Голос Відродження» Надія Забокрицька.

 Окрім того було створено оргкомітет вищезазначеного руху у складі: голови екологічної комісії у Сокальсько-Жовківській Єпархії о. Тараса Дзьоби, методиста з біології відділу освіти Бродівської РДА Надії Шушкевич, начальника відділу еколого-освітьої роботи НПП «Північне Поділля» Мирослави Єргуньової, заступника директора Бродівського педагогічного коледжу Ніни Кравчук та викладача екології Лілії Квак, вчителя географії Заболотцівської середньої школи Марії Процай.

 Під час першої зустрічі учасники руху вирішили організувати у місті Броди акцію «Первоцвіти просять захисту». Мета акції – закликати громадськість мешканців міста не рвати і не купувати первоцвіти, зокрема підсніжник білосніжний, шафран (крокус), білоцвіт весняний, адже ці квіти є під загрозою зникнення. Адже, якщо не буде попиту, продавці-браконєри зникнуть автоматично.

Також спільними зусиллями учасників еко-руху було виготовлено відеоролик із закликом не купувати та не зривати первоцвіти, проведено флеш-моб на Бродівському ринку та роздано інформаційні буклети із зображеннями червонокнижних первоцвітів, для інформаційних стендів окремих районних парафій розроблено плакати рослин, що занесені до Червоної книги України.

До речі, «Бродівський рух за збереження довкілля» завжди відкритий для бажаючих поповнити коло його учасників, для цього достатньо з відповідним проханням звернутися до будь-кого з учасників цього руху.

Comments are currently closed.


Розробка та супровід: Квест