Батарейкам – утилізація!

30.10.2015 admin Новини

1Саме під такою назвою у Національному природному папку «Північне Поділля» проходить екологічна акція зі збору використаних батарейок. В рамках цієї акції «Батарейкам – утилізація» працівниками НПП «Північне Поділля» було встановлено контейнери для збору відпрацьованих батарейок у різних державних установах та торгових точках міст Броди, Буськ та Золочів. Від початку цієї акції було зібрано і здано на переробку 130 кілограмів використаних батарейок.

Куди викинути відпрацьовану батарейку? Чи багато людей замислюється над цим питанням,  витягаючи з пульта чи плеєра використаний елемент живлення? Звичайно, це добре, що такі питання стали непокоїти пересічних громадян, адже більшість із нас знає (чи має хоч якусь уяву) про небезпеку від такого роду відходів. Адже потрапляючи в навколишнє середовище, одна батарейка класу АА забруднює 20 м2  ґрунту або 400 л. води. Використані батарейки відносяться до І класу небезпеки, оскільки вони містять (в залежності від виду) цинк, кадмій, свинець,  ртуть,  марганець,  літій та інші сполуки.  За даними журналу «National Geographic», сумарно у світі використовується понад 70 млрд батарейок на рік. Одна українська сім’я купує їх близько 12 шт. Саме тому потрапляння використаних батарейок до сміттєвого баку є вкрай небезпечним. Як наслідок – негативний вплив не тільки на довкілля, але й безпосередньо на здоров’я людини. Тому з метою запобігання таких проблем у навколишньому природному середовищі, кожен бажаючий може долучитися до вище зазначеної еко-акції та здати відпрацьовані батарейки в адміністрацію НПП «Північне Поділля», яка знаходиться в м. Броди по вулиці Лесі України 55. Адже ця акція триває безперервно, і надалі усі охочу можуть до неї долучитися, здавши батарейки у такі контейнери, які знаходяться саме у вашому місті.

З питань розташування контейнерів по збору батарейок, просимо звертатися в адміністрацію НПП «Північне Поділля» за номером телефону: (032) 66 4 40 05.

23

Comments are currently closed.


Розробка та супровід: Квест