7 липня – День працівника природно-заповідної справи

07.07.2014 admin Новини

Свято Купали7 липня – День працівника природно-заповідної справи – визначено Указом Президента України від 18 серпня 2009 року. Цю дату обрано невипадково, адже 7 липня асоціюється з прадавнім святом Івана Купала – періодом, коли сонце підходить до зеніту, генерує найбільше тепла та світла, виявляє свою чудодійну силу для рослинного і тваринного світу та для людності зокрема. Природа в цей час досягає апогею свого розвитку: тварини вже народили та підростили свою малечу, а рослини розквітли та набрали цілющих властивостей. Існує легенда, що в Купальську ніч розквітає чарівна квітка папороті і той, хто її знайде, усе на світі знатиме, отримає скарби, матиме найбільші врожаї та не боятиметься лихих сил.

Дух свята природи у повній мірі відповідає духу природно-заповідної справи. Складається враження, що кожен працівник цієї галузі знайшов свою чудодійну квітку та дізнався всі таємниці природи – відтак оберігає природні скарби, які складають природно-заповідний фонд України, вирощує безцінний врожай лісів, степів, луків, боліт, морів та річок, не боїться жодних труднощів і долає всі перешкоди.

Розвиток природно-заповідної справи є одним з пріоритетних напрямів екологічної стратегії Львівської області. Сьогодні до заповідних територій Львівщини належить три національні природні парки, один з яких Національний природний парк «Північне Поділля». Метою створення парку стало збереження реліктових екстразональних степових угруповань та букових лісостанів на північно-східній межі ареалу бука лісового (Fagus silvatica L.).

Заповідні території парку цілком слушно називають «лабораторіями природи». Адже в них сконцентрований багатолітній спадок біологічного різноманіття, який треба використовувати в різних сферах природокористування та відтворення природних ресурсів. Заповідні об’єкти слугують природною базою для екологічного моніторингу за природними і антропогенними змінами у довкіллі, а також місцем для екологічної освіти.

Пам’ятаймо, що використовуючи природні ресурси і дбаючи про їх відновлення слід зважати не лише на задоволення власних потреб, але й на потреби наступних поколінь. У цьому полягає історична мудрість народу, який дбає про своє майбутнє. Надійне збереження довкілля буде забезпечене тоді, коли за справу охорони природи вболіватиме широка екологічно-свідома і відповідальна громадськість.

Сонце 2

Comments are currently closed.


Розробка та супровід: Квест