6 серпня – День дій за заборону ядерної зброї

06.08.2013 admin Новини

У цей день, 6 серпня 1945 року американська авіація піддала атомному бомбардуванню японське місто Хіросіму. Унаслідок цього загинули близько 80 тисяч осіб, пропали безвісти понад 12 тисяч осіб.

У радіусі чотирьох кілометрів від епіцентру вибуху протягом багатьох годин тривали пожежі. На площі 12 квадратних кілометрів будови були повністю зруйновані, з 90 тисяч будинків знищені 62 тисячі.

Вперше в історії ядерна зброя була застосована проти людей і продемонструвала свою жахливу силу. Колосальних збитків було завдано довкіллю і здоров’ю громадян. Наслідки бомбардувань відчутні й сьогодні. Відтоді Хіросіма стала вічним символом боротьби проти зброї масового знищення. День Хіросіми почав відзначатися міжнародною спільнотою як Всесвітній день боротьби за заборону ядерної зброї.

1

Ядерна зброя вважається найбільш небезпечною з усіх видів зброї. Крім прямого ураження ударною хвилею, світловим випромінюванням та проникаючою радіацією, величезні території на багато років забруднюються радіонуклідами і стають непридатними для нормальної життєдіяльності людини. На сьогоднішній день більшість країн припинили здійснювати ядерні вибухи, проте лабораторні випробовування тривають і надалі.

Після підписання Будапештського меморандуму Україна в певний термін відмовилася від всієї ядерної зброї, розміщеної на її території, послідовно і неухильно дотримувала і дотримує зобов’язання не приймати, не виготовляти і не купувати такої зброї.

6 серпня – День дій за заборону ядерної зброї

Comments are currently closed.


Розробка та супровід: Квест