Еко-освітяни НПП «Північне Поділля» організували та провели еколого-мистецький захід «Вербова гілочка» для школярів

27.04.2016 admin ЕкоосвітаНовини

5Нещодавно працівники відділу еколого-освітньої роботи Національного природного парку «Північне Поділля» організували та провели еколого-мистецький захід «Вербова гілочка» для школярів Орихівчицького та Підгорецького НВК, що у Бродівському районі Львіської області.

Еко-захід було проведено спільно із референтом Бюро УГКЦ з питань екології о. Тарасом Дзьобою та священиком Ярославом Войтівим – настоятелем релігійних громад сіл Вербівчик та Орихівчик.

Працівники відділу еколого-освітньої роботи розповіли дітворі як у давнину це свято відзначалося на Галичині та які традиції і звичаї пов’язані із цим дійством. Адже освяченим галузкам надавали особливих властивостей: вони відвертають бурю, грім, а кинуті в полум’я – гасять пожежу. Також галузки мали і цілющу та очисну силу: відваром лікувалися та вмивалися. Коли навесні вперше виганяли худобу на пасовисько, пастухи брали освячені гілочки верби, щоб до тварин не чіплялася різна нечисть. У народній медицині її разом із цілющими травами використовують для лікування головного болю, гарячки та пропасниці.

Всі учасники заходу самостійно прикрашали лозу еко-декораціями із барвінку, самшиту та туї, а також різнокольоровими стрічками. Крім того, еко-освітяни навчили школярів виготовляти квіти із гофрованого паперу.

764321

Comments are currently closed.


Розробка та супровід: Квест