28 СЕРПНЯ – СВЯТО УСПІННЯ ПРЕСВЯТОЇ СЛАВНОЇ ВЛАДИЧИЦІ НАШОЇ БОГОРОДИЦІ І ПРИСНОДІВИ МАРІЇ
Свято Успіння Пресвятої Богородиці, яке християнська церква східного обряду щорічно святкує 28 серпня, в спільноті нашого українського народу вважається одним із важливих празників на честь Діви Марії. Саме святом Успіння Богородиці завершується церковний рік. В народі це свято ще називають Першою Пречистою. Як зазначає видатний дослідник української етнографії й фольклору Олекса Воропай у своєму етнографічному нарисі «Звичаї нашого народу», протягом осіннього періоду є три Пречисті. В одній народній поговірці сказано: перша Пречиста жито засіває, друга – дощем поливає, а третя – снігом покриває. В період до свята першої Пречистої наші діди-прадіди старалися завершити озимий посів.
Після першої Пречистої у старину дівчата в українських селах звільнялися від важких польових робіт зі збору зернового врожаю. Відтак в народі виникла поговірка: «Прийшла перша Пречиста – стає дівка речиста», тобто багато говорить, бо ж немає нагальної роботи в полі.
А ще у нас на Україні в старі часи після свята Успіння Пресвятої Богородиці господарі, які мали дорослих дітей, готувалися до їх заручин та весіль.
Вважається також, що з дня Успіння літо остаточно віддає першість осені. Крім того, люди кажуть, що якщо на Успіння стоїть гарна погода, то й восени погода теж буде гарна. Також, цей день є днем, коли відлітають у вирій ластівки, а жаби у водоймах перестають скрекотати.
Comments are currently closed.