НАУКОВЦІ ВІДВІДАЛИ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПАРК «ПІВНІЧНЕ ПОДІЛЛЯ»: ДОСЛІДЖЕННЯ СТАРОВІКОВИХ ДЕРЕВ ТА ІСТОРИЧНИХ ПАМ’ЯТОК

03.07.2023 admin Новини

Національний природний парк «Північне Поділля» із робочим візитом відвідали науковці Національного лісотехнічного університету України, Мирослава Сорока – доктор біологічних наук, професор та Анатолій Шовган – кандидат біологічних наук, співробітники кафедри ботаніки деревинознавства та недеревних ресурсів лісу Навчально-наукового інституту лісового і садово-паркового господарства.

Спільно із співробітниками науково-дослідного відділу дослідники оглянули старовікові дерева на теренах та в околицях нацпарку. Одним із таких дерев є «бук Мандальського», вік якого за попередніми оцінками 200…300 років. Щодо цього дерева – наявні дані, що під ним зупинялися Йосип Мандальський, Володимир Тимракевич та інші відомі дослідники природи першої половини XX століття – тобто він є не лише природною, але й історичною пам’яткою.

Оглянули також липово-буковий ліс якого у 30-х роках минулого століття Йосип Мандальський планував до заповідання як аналог і, навіть, кращий за порубану до того часу «Пам’ятку Пеняцьку»

Comments are currently closed.


Розробка та супровід: Квест