1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом

02.12.2015 admin ЕкоосвітаНовини

2Цей день став  одним з найбільш визнаних міжнародних днів здоров’я і дає можливість підвищити рівень обізнаності про це захворювання та його профілактику.

Працівники відділу еколого-освітньої роботи Національного природного парку «Північне Поділля» провели для учнів Золочівського економічного ліцею, що у Львівській області,  тренінг«ВІЛ/СНІД – це стосується кожного» щодо Всесвітнього дня боротьби із СНІДом , профілактики  захворювання та формування адекватної поведінки у відношенні до хворих.

В рамках заходу проведено флешмоб, роздача символічних червоних стрічок,конкурс малюнків, анкетування,тренінг, метою якого було привернути увагу школярів до проблеми ВІЛ/СНІДу,  сприяти порозумінню з ВІЛ-позитивними людьми, надати інформацію про елементарні правила безпеки та шляхи запобігання ВІЛ – інфекції, розвивати вміння приймати самостійні рішення у різних життєвих ситуаціях, наголосити, що СНІД – це проблема кожної людини зокрема і всього людства загалом.

Під час заходу ліцеїсти брали активну участь в обговоренні на різних етапах тренінгу, а саме: розглядали різноманітні ситуації,щодо ризику зараження ВІЛ-інфекцією; дізналися про історію ,ознаки,статистику хвороби;аналізували різницю між ВІЛ та СНІД; працювали в групах; активно змагалися під час гри «Факти і вигадки»; переглянули презентацію; висловлювали свої поради , як уберегти себе від зараження ВІЛом; провели соціологічне опитування та анкетування; виконували різноманітні вправи та руханки. На закінчення заходу ліцеїсти  на кольорових стікерах написали слова підтримки ВІЛ-інфікованим, створивши «Коло побажань».

Підсумувавши захід, еко-освітяни НПП «Північне Поділля» визначили, хоч би як була винна у своїй біді хвора людина, ми не маємо права її засуджувати, якщо справді хочемо допомогти. Доля цих людей трагічна. До того ж, наше суспільство ставиться до них вкрай зневажливо і насторожено.

Тому поінформованість кожного про шляхи зараження ВІЛ, пропаганда здорового способу життя – є запорукою до подолання цього захворювання. В ім’я щасливого життя майбутніх поколінь необхідно ще раз нагадати всім про те зло, яке несе безвідповідальна поведінка. Потрібно перетворити знання про шляхи інфікування ВІЛ на усвідомлені дії щодо його попередження.

Без особистого внеску кожного з нас неможливо ефективно протистояти поширенню цієї страшної хвороби. А цей особистий внесок полягає в прихильності здорового способу життя, збереженні вірності своєму статевому  партнеру, відмові від вживання наркотиків, милосердя і співчуття до тих, хто вже хворий – тих, хто має можливість щороку 1 грудня, у День всесвітньої боротьби зі СНІДом, особливо голосно закликати допомогти хворим. Від решти чекають розуміння, сміливості, терпимості, співчуття і молитви.

1345678910111213

Comments are currently closed.


Розробка та супровід: Квест