Історія створення

Національний природний парк «Північне Поділля» створено з метою збереження цінних природних та історико-культурних комплексів і об’єктів Північного Поділля, включаючи реліктові екстразональні степові угрупування та букові лісостани, для підтримання екологічної природної рівноваги в регіоні, створення умов для відпочинку та туризму, здійснення науково-дослідних робіт, проведення екологічної освітньо-виховної роботи.

Започатковано заповідну справу на території парку ще у XIX столітті: у 1886 році граф Володимир Дідушицький на своїх землях створив перший у Європі законодавчо закріплений заповідний об’єкт «Пам’ятка Пеняцька» для збереження «на всі часи» унікальних, корінних та рідкісних угруповань рослин і тварин. У 1904 році розпочинаються спроби розгорнути планомірні науково-природничі дослідження, спрямовані на виявлення природних об’єктів, які заслуговують на охорону. У 1931 р. був створений  степовий резерват «Макітра» на площі 4 га поблизу с. Суховоля Бродівського р-ну Львівської обл. У 1941 р. до заповідних об’єктів місцевого значення у Львівській області було віднесено г. Біла Гора (гора Маркіяна Шашкевича) біля с. Підлисся Золочівського р-ну. До кінця 1998 р. було створено 18 об’єктів природно-заповідного фонду, які складали основу наукового обгрунтування створення Національного природного парку «Північне Поділля».

Національний природний парк «Північне Поділля» створено Указом Президента України №156 від 10 лютого 2010 року на територіях Бродівського, Буського та Золочівського районів Львівської області.


Розробка та супровід: Квест