Унікальні карстові водойми «Сині вікна» цьогоріч повноводні

13.02.2019 admin Новини

В рамках обстеження карстових водойм «Сині вікна», що межують із заповідними територіями Національного парку «Північне Поділля», працівники відділу рекреації та туризму установи провели черговий зимовий огляд. Відрадно було побачити, що цьогоріч дві карстові воронки вщент заповнені водою. Більше того, води у карстах настільки, що вона витікає через стічний ручай. Також працівники парку зауважили, що вода відновлює свій колір яскравої бірюзи.

Адже, ще пару літ тому, а саме узимку 2016-го, вода у карстових водоймах взагалі зникла. Та вже через рік почала набиратися знову. А в 2018-му, хоча води було у карстах достатньо, та все ж вона була непрозорою – надто каламутною і мала зеленкувато-болотяний відтінок.

І лишень цієї зими вода кришталево-чиста й відновлює свій попередній бірюзовий відтінок.

Карстові водойми «Сині вікна» цікаві працівникам парку тим, що це унікальний природний об’єкт, який планується найближчим часом використовувати у рекреаційно-туристичній діяльності установи. Адже «Сині вікна» розташовуються на одній із ділянок майбутнього пішого туристичного маршруту, проект якого уже напрацьовано працівниками відділу рекреації та туризму і його проектна назва «Туристичні принади Вороняцького горбогір’я».

Можливо, вже цього літнього сезону мандрівок тут буватимуть школярі та студенти, які, зазвичай, є потенційними мандрівниками по заповідних територіях НПП «Північне Поділля» та мальовничих просторах Брідського краю зокрема.

Comments are currently closed.


Розробка та супровід: Квест