КОЛОРИТНІ АНДРІЇВСЬКІ ВЕЧОРНИЦІ: ЯК, У НІЧ НА АНДРІЯ, ДІВЧАТА ГАДАЛИ

10.12.2021 admin Новини

Напередодні свята Андрія, яке християни східного обряду відзначають 13 грудня, в Народному домі села Лучківці, Заболотцівської територіальної громади Золочівського району, працівники Національного природного парку «Північне Поділля», спільно із сільськими активістами, організували та провели колоритні Андріївські вечорниці.

Розпочалося театралізоване дійство із сценічної розмови двох кумочок, які, пригадували своє дівоцтво, зокрема й Андріївські вечорниці, на які збиралися хлопці та дівчата, співали пісень, жартували, залицялися. Раптом в цю мить почувся стук у двері – то, було, прийшли дівчата до господи на вечорниці. Усі гуртом вони заходилися гадати кожна на свого судженого. Для того, щоб знати з якої сторони буде їх коханий, вони кидали черевичок через праве плече і йшли дивитися, в який бік націлений носок киненого черевичка – з тої сторони і суджений прийде. Також дівчата переставляли свої черевички до порога – чий черевичок стане на поріг, та дівчина першою буде заручена. А ще гадали на різних предметах ким буде той довгоочікуваний наречений.

Потім до дівчат у господу на вечорниці прийшли хлопці – усі разом співали пісень, танцювали, жартували та залицялися. Їх дівчата пригощали варениками із сиром, між якими були й вареники із сюрпризом.

На завершення Андріївських вечорниць, уже традиційно, хлопці розіграли театралізовану сценку про Калитинського і Коцюбинського. Перший тримав калиту на палці, а другий, їдучи на коцюбі, старався якомога високо підскочити, щоб її відкусити. Це викликало бурю веселих емоцій і сміху в присутніх у залі.

Завершилося дійство піснеспівами, танцями з кружляння хороводу та спільним фото усіх учасників етнозаходу.

Як зазначила у своїй промові ведуча дійства, вечір напередодні свята Андрія в усі віки вважався чарівним, а ніч – доленосною. Молодь тієї ночі спати не лягала, адже то була українська карнавальна ніч.

Comments are currently closed.


Розробка та супровід: Квест