7 ЛИПНЯ – ДЕНЬ ПРАЦІВНИКА ПРИРОДНО-ЗАПОВІДНОЇ СПРАВИ

07.07.2016 admin Новини

Вітальна листівка 1Розмах, з яким сучасна цивілізація взялася освоювати навколишні землі, може вразити всяку уяву. На жаль, люди зауважили, що екологічно-чистих куточків природи залишається все менше. Сучасне людське життя настільки інтенсивне, що завдає вагомої шкоди природі. Велика кількість побутових, особливо промислових відходів, отруює планету. Місяць, рік-два – і дика природа відступає перед людською цивілізацією. З нею відступає і крихка рівновага, яка формувалася у природному довкіллю упродовж століть- тисячоліть.

Необхідність зберегти автентичність природи змушує вчених-екологів, уряди різних країн замислюватися про створення природоохоронних територій. Не в останню чергу вони орієнтовані і на збереження різноманітності форм життя та захист унікальних ділянок природи. Дії, спрямовані на захист природного довкілля від втручання людини та заподіяння шкоди природі і тваринам, називаються природоохоронними.

Відтак, з метою підтримки природно-заповідної справи, враховуючи вагомий внесок фахівців з охорони природи та небайдужих людей до сьогоднішнього і майбутнього стану нашої природи, на підтримку ініціативи тодішнього Міністерства охорони навколишнього природного середовища, 18-го серпня 2009-го року Президентом України встановлено професійне свято – День працівника природно-заповідної справи, який тепер щорічно відзначається 7 липня.

Сьогодні в Україні зосереджено не так багато заповідників і національних природних парків, в яких зібрані цінні види рослинного і тваринного світу. Серед яких і Національний природний парк «Північне Поділля». На базі природоохоронних установ проводяться дослідження, що включають в себе сезонні явища, ведеться екологічно-просвітницька діяльність, яка спрямована на популяризацію екологічних знань малюків, школярів, молоді, місцевих мешканців, а також ведеться рекреаційна і туристична діяльність, основним завданням якої є проведення пізнавальних краєзнавчих екскурсій та облаштування зон відпочинку. Але основною діяльністю природоохоронних установ все таки є охорона природо-заповідних територій.

Співробітники природо-заповідної справи вкладають у свою роботу не лише свої знання, досвід, а й душу, без якої ніщо живе не відгукнеться на заклик жити і розвиватися.

Представниками цієї шановної професії проведено величезну роботу у сфері охорони природи – створено систему, що зберігає найцінніші та найчарівніші природні куточки нашої країни – природно-заповідний фонд України.

Розвиток заповідної справи визнано одним із найважливіших пріоритетів довгострокової державної політики. Збереження природно-заповідного фонду України, зокрема біотичного і ландшафтного різноманіття, формування національної еко-мережі та її інтеграція до Європейської еко-мережі, є вкрай актуальним завданням нашої національної політики.

З нагоди Дня працівника природно-заповідної справи, що в Україні щорічно відзначається 7 липня, адміністрація НПП «Північне Поділля» вітає усіх природолюбів, які щиро дбають про збереження природи рідного краю, та зичить їм міцного здоров’я, безмежного щастя, добробуту і мирного неба над головою. Нехай натхненна праця юних натуралістів, професійних природоохоронців та усіх небайдужих до збереження природного довкілля людей сторицею відізветься у майбутніх поколіннях.

Адміністрація НПП «Північне Поділля».

Comments are currently closed.


Розробка та супровід: Квест