Збережемо ялинці життя
Незабаром Новий рік – свято, якого з нетерпінням чекають і дорослі, і діти. Головним атрибутом новорічних свят до сих пір є ялинка. Кожна сім’я традиційно прикрашає свою оселю ялинкою чи сосною. Але чи замислюємося ми, скільки це коштуватиме нашій природі, якщо буде вирубано великі гарні ялинки, маленькі деревця за рік великими не виростуть. Адже для того, аби ялика виросла хоча б на 1,5 метра, потрібно як мінімум 5 років.
Відтак, з метою привернення уваги молоді, зокрема учнів, до такої проблеми, а також пошуку альтернативи живій ялинці, працівники відділу еколого-освітньої роботи Національного природного парку “Північне Поділля” повели екологічний майстер-клас з виготовлення екологічної ялинки своїми руками із підручних матеріалів для учнів 6-7 класів Орихівчицьокої середньої школи. Під час проведення майстер-класу одну ялинку діти виготовили із новорічного дощику та цукерок, іншу – із гофрованого кольорового паперу за допомогою техніки орігамі.
Школярі активно долучилася до створення новорічної красуні та із задоволенням виготовляли прикраси для неї. Також учням під час заходу екоосвітяни НПП «Північне Поділля» наголосили на тому, що при бажанні можна знайти заміну живій ялинці, не рубаючи її, і виготовити практично з будь-яких матеріалів. Наприклад, можна придумати низку виробів з гілок сосни, поєднавши їх з новорічними прикрасами (тут варто лише використовувати фантазію), а також прикрасити будинок оригінальним ялинковим букетом, не рубаючи все дерево. Новорічні композиції прекрасно вписуються в сучасний інтер’єр, ними прикрашають новорічні столи, підносять як подарунки. Основу таких композицій складають красиво вигнуті гілки хвойних рослин. Можна використовувати різні природні матеріали – спили дерев, шматки кори, гриби-трутовики, а також додавати до композиції живі квіти, плоди, ялинкові іграшки, свічки тощо.
Comments are currently closed.