В НПП «Північне Поділля» відбулася Перша міжнародна науково-практична конференція
3-4 червня в Національному природному парку «Північне Поділля» відбулася Перша міжнародна науково-практична конференція «Природа Волині і Поділля: дослідження та охорона».
Головною метою конференції було обговорення проблем дослідження та охорони природних комплексів на межі Волині та Поділля.
З вітальним словом до учасників наукового форуму виступив директор НПП «Північне Поділля» Юрій Сиротюк. Він зокрема інформував присутніх про діяльність та напрацювання установи, про роботу її структурних підрозділів тощо.
Під час роботи конференції обговорювалися питання вивчення, збереження та відновлення природного та ландшафтного різноманіття Волино-Поділля, організації рекреаційно-туристичної галузі на територіях ПЗФ, а також велась мова про еколого-освітню діяльність та її роль у збереженні природного біотичного різноманіття та сталого розвитку регіону. Окрім того висвітлювалися питання рекреації та туризму на територіях природо-заповідного фонду та питання історико-культурної унікальності територій Волино-Поділля.
У роботі конференції взяли участь: завідувач відділу охорони природних екосистем Інституту екології Карпат НАН України кандидат біологічних наук Олександр Кагало, доктор біологічних наук, професор Львівського національного лісотехнічного університету Мирослава Сорока, кандидат біологічних наук інституту зоології ім. І.І.Шмальгаузена НАН України Оксана Некрасова, а також колеги з інших природоохоронних установ, зокрема з НПП «Дермансько-Острозький», природного заповідника «Медобори», Львівського національного університету ім. Івана Франка, а також працівники відділів НПП «Північне Поділля» та місцеві краєзнавці-природолюби.
Модератором конференції був начальник відділу науки НПП «Північне Поділля» Юрій Шовган.
Другого дня учасники конференції побували на заповідних ділянках установи, зокрема відвідали ботанічний заказник «Макітра», де зростає багато цікавих видів рослин, що занесені до Червоної книги України, відвідали комплексну геолого-ботанічну пам’ятку природи «Триніг», де здійснили мандрівку по екологічно-пізнавальному туристичному маршруті, де споглядали всілякі цікаві об’єкти, серед яких найцікавішими є величаві кам’яні останці – так звані мегаліти – що залишило нам у спадок архаїчне Сарматське море.
За матеріалами конференції було видано збірник наукових статей.
Вищезгаданий науковий форум проходив у приміщенні Бродівського педагогічного коледжу ім. Маркіяна Шашкевича, за що адміністрація НПП «Північне Поділля» щиро вдячна працівникам навчального закладу, зокрема його директору Олександрові Кваку.
Comments are currently closed.