В НПП «Північне Поділля» відбулася ІІ Міжнародна наукова конференція, присвячена 130-ій річниці славнозвісної «Пам’ятки Пеняцької»
26 -27 жовтня в Національному природному парку «Північне Поділля» відбулася ІІ Міжнародна наукова конференція «Природоохоронні території в минулому, сучасному й майбутньому світі», присвячена 130-річчю створення графом-природолюбом Володимиром Дідушицьким «Пам’ятки Пеняцької» – першого в Європі природоохоронного резервату.
Захід організовано адміністрацією НПП НПП «Північне Поділля» у співорганізації з Інститутом екології Карпат НАН України, Державним природознавчий музей НАН України у Львові, департаментом екології та природних ресурсів Львівської ОДА, Бродівських райради та РДА, громадською ініціативою «Пам’ятка Пеняцька».
Конференція відбувалася впродовж двох днів за такими напрямками:
- сучасні методологічні й практичні засади створення й функціонування природоохоронних територій – український та світовий досвід;
- історія формування та розвиток парадигми природоохоронної справи в Україні та світі;
- вивчення, збереження та відновлення природного біотичного та ландшафтного різноманіття природоохоронних територій;
- еколого-освітня діяльність і її роль у збереженні природного біотичного та ландшафтного різноманіття й сталого розвитку регіонів;
- рекреація й туризм на територіях природно-заповідного фонду, історико-культурна унікальність Волино-Поділля;
- проблеми організації охорони територій природно-заповідного фонду;
- історія, сучасна ситуація й перспективи природоохоронної справи в Україні.
У конференції взяли участь завідувач відділу охорони природних екосистем Інституту екології Карпат НАН України, к.б.н Олександр Кагало, директор Державного природознавчого музею НАН України Юрій Чернобай, професор Краківського педагогічного університету Республіки Польща Адам Лайчак, представник від Всесвітнього фонду дикої природи (WWF) Богдан Проць, викладачі Львівського національного університету ім. Івана Франка, Прикарпатського лісогосподарського коледжу та Східноєвропейського національного університету ім. Лесі Українки, священики екологічного бюро УГКЦ Сокальсько-Жовківської єпархії, а також представники від національних природних парків України, ботанічних садів та інших природоохоронних установ.
Під час перерви учасники конференції посадили на подвір’ї Народного дому м. Броди саджанець бука, привезеного з ділянки «Пам’ятки Пеняцької».
Другого дня учасники конференції побували на території НПП «Північне Поділля», що зветься Комплексною геолого-ботанічною пам’яткою природи «Триніг», взяли участь в екскурсії по екологічно-пізнавальному туристичному маршруті. Під час мандрівки колеги-природолюби оглянули багато цікавих природних об’єктів, зокрема кам’яні валуни, що залишило нам у спадок архаїчне Сарматське море, букові лісостани, червонокнижні рослини, залишки військових бліндажів Другої світової війни тощо, а також посмакували прохолодної кришталево-чистої водиці із джерела, що витікає з підніжжя гори Збараж.
Окрім того в рамках роботи конференції громадською ініціативою «Пам’ятка Пеняцька» та Львівським природознавчим музеєм були представлені мобільні виставки «Пам’ятка Пеняцька» – вікно в природу та дзеркало суспільства» і «Володимир Дідушицький – людина, громадянин, меценат, музейник».
Довідка. Пам’ятка Пеняцька» – перший природний заповідник, створений в кінці 19-го сторіччя меценатом наук, орнітологом, громадським діячем графом-природолюбом Володимиром Дідушицьким в околицях села Пеняки, що на Бродівщині. Резерват було створено з метою збереження реліктового багатовікового бука та гніздівель орлана-білохвоста.
Comments are currently closed.