В НПП «Північне Поділля» розпочався сезон весняних мандрівок. Першими туристами були Львівські студенти-географи

27.04.2017 admin ЕкоосвітаНовини

2На туристичних маршрутах, що пролягають по мальовничих територіях Національного природного парку «Північне Поділля» розпочався сезон мандрівок. Першими цьогоріч на заповідні ділянки природоохоронної установи вийшли студенти-географи третього курсу Львівського національного університету ім. Івана Франка (кафедра фізичної географії).

Свою весняну мандрівку майбутні географи розпочали із славнозвісного села Гавареччина, що у Золочівському районі Львівщини. Перед виходом на екологічно-пізнавальний туристичний маршрут «Маркіянові місця» мандрівники відвідали майстерню місцевого гончаря Івана Луковського, який продовжує непереривні у поколіннях давньовічні традиції народного ремесла з виготовлення славнозвісної чорнодимленої гаварецької кераміки.  Споглядаючи на гончарний круг, студенти із захопленням спостерігали як у натруджених руках майстра-гончаря із невеличкої грудки глини створюються глиняні вироби домашнього ужитку – чашки, миски, макітри, кухлики, свічники та інші. Юні туристи також взяли участь у майстер-класі з виготовлення керамічних виробів, оглянули піч-горн, в якій випікається чорнодимлена кераміка та послухали цікаву розповідь провідників-гідів з НПП «Північне Поділля» про процеси її випалу.

Окрім того в селі Гавареччина студенти-географи побували коло історичної неповторної у своїй конструкції криниці, глибина якої сягає 54 метри, відвідали музей-криївку, що у лісовому масиві на околиці села, та дізналися багато цікавого з історії нелегкого життя й боротьби гавареччан.

Долаючи маршрут через мальовничий весняний буковий лісостан, мандрівники-студенти оглянули розкопи військових бліндажів періоду Другої світової війни, зокрема позиції Української дивізії «Галичина», що була у вкладі військ Вермахту боролася проти «червонозоряних» завойовників, а також кам’яні штольні та невеличку водойму із романтичною назвою «Болото дикої свині». На незаліснених ділянках екологічного маршруту «Маркіянові місця» юні туристи мали унікальну нагоду бачити як в природному середовищі з-поміж сухої минулорічної трави зростають такі рідкісні на теренах Львівщини рослини як горицвіт весняний, вовчі ягоди пахучі, сон-трава, відкасник татарниколистий та інші види флори, що занесені до Червоної книги України.

Завершилась мандрівка студентів-географів на несказанно-барвистій Підлисецькій горі, що є комплексною пам’яткою природи у складі заповідних територій НПП «Північне Поділля» і на сьогодні має назву «Гора Маркіяна Шашкевича». Там, на самій вершині гори, біля величавого пам’ятного хреста, встановленого у 1911 році на честь 100-річчя від дна народження будителя національної свідомості українців Галичини, мандрівники розповіді про отця Маркіяна Шашкевича, споглядали чарівні краєвиди, де сходяться північно-західні землі Подільської височини та східні рівнинні території Малого Полісся, а також почули багато цікавого від своїх провідників-природоохоронців про Головний європейський вододіл, що пролягає у цій місцевості й розділяє потоки річок на басейни Чорного і Балтійського морів.

Лишень у вечірню пору, з невеликою фізичною втомою у тілі та сповненні масою приємних вражень від спілкування із живою природою студенти-географи повернулися до урбанізованого Львова.

13456789

Comments are currently closed.


Розробка та супровід: Квест