В НПП «ПІВНІЧНЕ ПОДІЛЛЯ» – НОВИЙ ТУРИСТИЧНИЙ МАРШРУТ
Нещодавно працівники відділу рекреації та туризму НПП «Північне Поділля», спільно із колегами із відділу еколого-освітньої роботи та за участі школярів 8-А, 9-А та 9-Б класу і їх педагогів Бродівської середньої школи №4 провели тестування нового дводенного пішого туристичного маршруту, проектна назва якого «Перлини Підгорецько-Гаварецького краю». Відповідно до проекту, туристичний маршрут пролягає від Підгорецького монастиря (Бродівський район) до Святогірського монахського скиту і до села Сасів (Золочівський район).
Розпочалась тестова мандрівка з головного храму Підгорецької монахської обителі – історичної церкви Св. Онуфрія. Отримавши благословення настоятеля монастиря отця Віктора, юні мандрівники вирушили в дорогу. Першими атракціями для школярів-туристів були мальовничі поляни, причепурені розмаїттям квітів та трав, що наче вишиванка, виглядали на фоні прекрасних ландшафтів хутора Пліснесько. Потім маршрут продовжився ошатним багатолітнім лісом, де юні мандрівники споглядали велетенські буки та слухали розповіді інтерпретаторів природи НПП «Північне Поділля» про розмаїття дерев та споглядали величезні яри із водними джерелами. Далі, проходячи повз село Гутище, юні мандрівники оглядали старовинні придорожні фігури різних форм та призначення, а згодом вийшли на дорогу, що тяглась поміж сільськогосподарських та степових угідь. Саме в цьому місці, на широчезному просторі, туристичний маршрут пролягає по Головному Європейському вододілі. Про його географічні особливості юним мандрівникам багато цікавого розповіли працівники НПП «Північне Поділля».
Тільки-но оминувши просторі поля та луки, школярі-туристи увійшли до затіненого лісу, де зростають багатолітні буки-велетні. Саме на цій ділянці маршруту еко-освітяни НПП «Північне Поділля» знайшли й показали школярам величенького білого гриба. На жаль – єдиного.
Захоплена цікавою мандрівкою, туристична група в обідню пору увійшла у легендарне село Гавареччина, де в околичному горіховому гаю було розбито туристичний бівуак. Смачно пообідавши та трохи перепочивши, у післяобідню пору юні мандрівники зі своїми наставниками пішли оглядали славетні історичні місця села Гавареччина. Зокрема побували в майстерні митця-гончаря, де взяли участь у майстер-класі з виготовлення славнозвісної у Європі чорнодимленої кераміки, оглянули історичну криницю та побували в музеї-криївці воїнів УПА.
Повернувшись до табору, дітвора, щаслива від, так би мовити, інтенсивного спілкування із живою природою, до пізнього вечора ганяла м’яча, палили ватру, співали пісень та пили фіто-чай із рути-м’яти, суничника і лісової липи.
Ранок не забарився. Яскраве сонечко на фоні чистого майже літнього неба частково укритого хмаринками, розбудило юних мандрівників.
Добротно поснідавши та згорнувши бівуак, юні мандрівники під егідою своїх провідників з НПП «Північне Поділля» вирушили з Гавареччини через ліс на Святу Гору, де на вершині цієї заповідної ділянки НПП «Північне Поділля» розкинувся чудовий монахський скит Покладання Ризи Пресвятої Богородиці.
Посмакувавши прохолодної води із монастирської криниці та оглянувши усі святині скиту – сучасну літню церкву, стародавню церкву Св. Онуфрія, яку сюди було перевезено зі Самбірщини, статую Матері Божої та послухавши легенди про Святу Гору, юні туристи продовжили турпохід. Зійшовши з вершини Святої Гори, перед очі школярів розкинулися прекрасні краєвиди із річкою Західний Буг, якими юні мандрівники мали нагоду милуватися упродовж трьох годин завершального етапу мандрівки.
В передбачений проектом час, школярі-мандрівники вийшли на кінцеву точку туристичного маршруту.
Під час тестування пішого туристичного маршруту працівниками НПП «Північне Поділля» було зафіксовано усі проблемні питання. Зокрема, як показало тестування, віковий ценз туристів необхідно підняти до 16-років. Виявилося, що для 13-14-ти річних мандрівників він трішки складний. Також враховано й інші поправки як, наприклад, відсутність кладок та мостів через річку Західний Буг, які ще 2-3 роки тому були наявними.
Та, попри все, адміністрація НПП «Північне Поділля» щиро дякує школярам Бродівської середньої школи №4 та їх наставникам, зокрема Ірині Деонізівні Голобородько, Ірині Михайлівні Лозовій, Вірі Дмитрівні Джумизі, а особливо Лілії Казимирівні Маліх за участь у тестуванні туристичного маршруту, який пролягає між двома місцевими святинями – Підгорецьким (УГКЦ) та Святогірським (УАПЦ) монастирями та поєднує Бродівський і Золочівський райони у туристичному плані.
Comments are currently closed.