У НПП «Північне Поділля» тестовано новий туристичний маршрут «Від городища – до городища, через території колишніх сіл»
Працівники відділу рекреації та туризму Національного природного парку «Північне Поділля», спільно із колегами з відділу еколого-освітньої роботи і відділу науки, провели перший етап тестування екологічно-пізнавального туристичного маршруту з проектною назвою «Від городища – до городища, через території колишніх сіл». Тестування відбувалося упродовж двох днів з однією ночівлею на лоні дикої природи. Починається маршрут за с. Пеняки на території колишнього Пеняківського городища і закінчується в с. Підгірці на території літописного городища Пліснесько, що у Бродівському районі Львівської області.
Тестування пішого туристичного маршруту розпочалося з оглядин валів та дитинця стародавнього Пеняківського городища періоду Київської Русі. Також було зафіксовано приладом GPS географічні координати об’єкта та пам’ятного знака і джерела у підніжжі колишнього городища. Від вище зазначених об’єктів мандрівники провели визначення оптимального напрямку турмаршруту та шляхів до території колишнього польського села Гута Пеняцька, яке було спалене фашистськими зайдами. Як свідчать історичні джерела трагедію села спровокували польські вояки армії крайової разом із своїми сателітами – червоними партизанами. На території колишньої Гути Пеняцької працівники парку оглянули і зафіксували пам’ятні хрести меморіалу загиблим мирним мешканцям села та пам’ятний знак про загибель українського священика отця Мартина Балюти і директора Підгорецької школи Івана Вавріва, які загинули від рук польських бойовиків з армії крайової.
У другій половині дня мандрівники розбили туристичний бівуак на березі мальовничої водойми й подалися до лісу за грибами. До речі, відповідно до сезону, збір грибів на цій точці туристичного маршруту передбачено проектом. Грибний врожай цього дня був не значним, проте достатнім що отримати неабияке задоволення. Надзвичайно прекрасний ландшафт у цій місцевості добре сприяє рекреації людського організму – відновленню фізичних та духовних сил. Засинали в наметах під темно-синім зоряним небом, на березі мальовничого ставка, оповитого легким біленьким туманом. Опівночі туристичний бівуак відвідала місцева мешканка – молода руденька лисичка, яка, образно кажучи, непомітно «стибрила» у туристів пакет з вершковим маслом.
Прекрасний осінній ранок не забарився. З першими теплими промінчиками осіннього сонечка розвіявся біло-синій туман над ставком. Луки, які ще в цю пору року місцями причепурені різнобарв’ям квітів, живим килимом із трав вабили в мандри.
Після ранкових водних процедур і легкого сніданку, група вирушила допрацьовувати тестування туристичного маршруту. Того дня працівники відділів НПП «Північне Поділля» відвідали територію колишнього поселення Скляна Гута, на території якої віднайшли бетоновану квадратової форми криницю.
З території колишнього поселення Скляна Гута група вирушила до територій колишніх сіл Гута Верхобузька та Дзвінець. На цих територіях група оглядала і фіксувала географічні координати розташування кам’яних фундаментів житлових і господарських будівель колишніх сіл, а також було віднайдено руїни сільського храму.
Надвечір другого дня мандрівники вийшли до підніжжя літописного городища Пліснесько, що в околицях села Підгірці, де і завершили тестування туристичного маршруту.
Робота над вище зазначеним екологічно-пізнавальним туристичним маршрутом «Від городища – до городища, через території колишніх сіл» буде продовжено з урахуванням результатів тесту.
Comments are currently closed.