ТУРИСТИЧНИЙ МАРШРУТ «МАРКІЯНОВІ МІСЦЯ» НПП «ПІВНІЧНЕ ПОДІЛЛЯ» ВІДВІДАЛИ ТУРИСТИ-ШКОЛЯРІ
26 вересня, напередодні Дня туризму, працівники відділу рекреації Національного природного парку «Північне Поділля» провели краєзнавчо-пізнавальну мандрівку для школярів Станіславчицького НВК, що у Бродівському районі, по туристичному маршруті «Маркіянові місця».
Розпочалась мандрівка для юних туристів із славнозвісного чорнодимленою керамікою села Гавареччина. Спочатку школярі-мандрівники побували в майстерні митця-гончаря, де слухали цікаву розповідь про гаварецьку кераміку, її історію та методи виготовлення. Потім відбувся майстер-клас із виготовлення керамічних виробів, під час якого кожен мав можливість спробувати свої здібності у створенні глиняної посуди на гончарному крузі.
Також у селі Гавареччина юні мандрівники оглянули історичну криницю унікальної конструкції, побували в Криївці-музеї воїнів УПА, де працівники відділу рекреації та туризму НПП «Північне Поділля» розповіли школярам про звитяжну боротьбу українського народу за самостійність України.
Залишивши Гавареччину, група школярів-мандрівників зі своїми наставниками подались на Святу гору, на вершині якої знаходиться монастир Покладання ризи Пресвятої Богородиці в оточені височезних буків ошатного лісостану. Дітвора помолилась в храмах монахського скиту та послухала цікаві розповіді про об’явлення Пресвятої Богородиці на Святій горі 6-го вересня 1948 року.
Останнім етапом мандрівки того дня були відвідини школярами-туристами Підлисецької гори Білої, оспіваної Великим Галичанином отцем Маркіяном Шашкевичем. Про цю неординарну особистість юним мандрівникам багато цікавого розповіли працівники відділу рекреації та туризму НПП «Північне Поділля». Також інтерпретатори природи природоохоронної установи повідали школярам про географічні та біологічні особливості заповідної ділянки «Гора Маркіяна Шашкевича». Відрадним фактом того дня було для школярів спостереження за клином журавлів, який пролітав над Маркіяновою горою, відлітаючи у вирій. Інша група журавлів кружляла поруч над полями, прощаючись із рідним раєм. Насправді, це було зворушливе природне дійство.
У вечірню пору, перед заходом сонечка юні мандрівники, трішки стомленими та з найкращими враженнями від мандрівки, повернулися до рідного села Станіславчик, що у Бродівському районі Львівщини.
Comments are currently closed.