Спалювання сухої рослинності завдає вагомої шкоди довкіллю!

11.04.2017 admin ЕкоосвітаНовини

1Щороку навесні, як тільки встановлюється тепла погода, починається справжній «пекельний» бум: горить суха трава на сіножаттях та пасовищах, уздовж транспортних магістралей та залізничних колій і навіть на узбіччях вулиць.

Через часті випадки спалювання сухостою зростає небезпека виникнення пожеж у лісових масивах, дачних будиночках та будь-яких інших будівлях та спорудах, поблизу яких проводиться бездумне випалювання.
Додаткова проблема також полягає ще й в тому, що з листям часто горить і безліч усілякого сміття, що істотно підсилює забруднення атмосфери. Так, наприклад, при згоранні поліетиленового пакета в повітря вивільнюється десятки хімічних сполук, більшість з яких отруйні для людини. Щільний чорний дим від тління пластикового сміття містить канцерогенні поліциклічні вуглеводні. При горінні гуми, окрім згаданого, утворюються канцерогенна сажа і оксиди сірки, що викликають респіраторні захворювання. Відповідно, підпали є особливо небезпечними для здоров’я дітей, а також для тих, хто страждає на бронхіти, бронхіальну астму, риніти чи тонзиліти.
Окрім безпосередньої загрози для здоров’я людини, спалювання листя і сухої трави призводить до такої екологічної шкоди як руйнація ґрунтового шару, адже безпосередньо вигорають рослинні залишки. Гинуть ґрунтоутворюючі мікроорганізми. За нормальних умов, коли листя перегниває, речовини, необхідні для розвитку рослин, повертаються в ґрунт. При згоранні ж утворюється зола.
Попри те, на природних ділянках вогонь знищує насіння і коріння рослин, пошкоджує нижні частини дерев і кущів, а інколи й верхні частини їх коріння. При спалюванні трави на присадибних ділянках або стерні на фермерських полях виникає загроза перекидання вогню на природні ділянки. Саме зі спалювання стерні та соломи на полях починається більшість пожеж.

З огляду на вищесказане еко-освітяни Національного природного парку «Північне Поділля» не залишилися осторонь цієї глобальної проблеми і провели еко-акцію «Шкідливий вплив спалювання сухої рослинності» спільно з учнями Золочівського економічного ліцею. Ліцеїсти разом з працівниками парку ходили по місті Золочів, роздаючи листівки перехожим  з закликом «Бережи природу». Цим самим вони намагалися донести до населення причину і наслідки даної проблеми.

2345

Comments are currently closed.


Розробка та супровід: Квест