Розташування

Національний природний парк «Північне Поділля» розташований на території 3 районів Львівської області, і, зокрема, охоплює територію південної частини Бродівського району, центральну, частину західної, східну та північно-східну частину Золочівського району та східну частину Буського району. НПП «Північне Поділля» належить до національних природних парків кластерного типу – окремі його території розташовані на значній відстані одна від одної, що розділені сільськогосподарськими угіддями, селітебними територіями та землями лісових господарств.
Розташування національного природного парку «Північне Поділля»

За даними Національного атласу України (2007), територія національного парку «Північне Поділля» знаходиться у межах Опільсько-кременецького геоботанічного округу букових, грабово-дубових лісів, справжніх та остепнених лук та лучних степів, Південно-Західноподільськоїпідпровінції широколистяних лісів, лук, лучних степів та евтрофних боліт, Центральноєвропейської провінції широколистяних лісів Європейської широколистянолісової області (зони).

За зоогеографічним районуванням територія Парку належить до Дністровсько-Дніпровської (Правобережної) підділянки, ділянки Східноєвропейського листяного лісу та лісостепу району мішаного, листяного лісу та лісостепу, Східноєвропейського округу Бореальної європейсько-сибірської підобласті, Палеоарктичної області.

За фізико-географічним районуванням територія парку розташована в зоні широколистяних лісів в межах Західноукраїнського краю з такими фізико-географічними областями і районами:

  • Миколаївсько-Бережанського та Гологірського районів Розтоцько-Опільськоївисочинної області;

  • Вороняцького і Зборівсько-Теребовлянського районів Західноподільськоївисочинної області;

  • Радехівсько-Бродівського і Куликівсько-Бузького районів області Малого Полісся (Національний атлас України, 2007).

У системі національної екологічної мережі Парк є складовою Галицько-Слобожанського екологічного коридору.

Основним орогідрографічним елементом НПП є лінія Головного Європейського вододілу, яка розділяє периферійні області стоку Балтійського і Чорного морів.

До Балтійськоїобластіналежить 46,2% території парку, яка включаєбасейн р. Західний Буг. Чорноморська область охоплює 53,8% території парку, з яких: басейн р. Стир (23,4% відтериторії НПП) та басейнилівих приток Дністра: ЗолотоїЛипи (20%), Серету (9,6%) і Стрипи (0,8%) (Шушняк, 2015).

Протяжність парку з північного сходу на південний захід становить 53,61 км, а максимальна ширина – 57,81 км. Координатикрайніх і центральноїточок парку в системіUTM (WGS 1984 UTM Zone 35 N) наведено нижче.

Географічні координати НПП «Північне Поділля»

Крайні точки парку Назва масиву Географічнаширота Географічна довгота
Північна Макітра 50°02’34,80’’ пн.ш. 25°15’07,20’’сх. д.
Південна Лонівка 49°42’43,20’’ пн.ш. 24°42’39,60’’сх. д.
Західна Вапнярка 49°46’22,80’’ пн.ш. 24°37’30.00’’сх. д.
Східна Попівецький ліс 49°57’32,40’’ пн.ш. 25°22’33,60’’сх. д.
Центральна точка пару 49°53’02,80’’ пн.ш. 25°03’34,50’’сх. д.


Розробка та супровід: Квест