ПАХНЕ БЕРЕЗЕНЬ ВЕСНОЮ

12.03.2013 admin Новини

pidsniznuk

Березень – третій місяць року в григоріанському календарі, він має 31 день. Назва березень закріпилась за місяцем у середині XIX століття. Походить від назви промислу  – березол (заготівля березового попелу, що використовувався для виготовлення скла). До цього часу місяць називався март.

У народі його звали капельник, протальник, соковик, полютий, різнопогодник, бо березень примхливий: то дощ, то сніг, то мороз.

Прикмети

Довгі бруньки на деревах – спізниться літо.

Гуси з вирію високо летять – води буде багато, а низько – мало.

Побачив шпака – знай: весна біля порога.

Хмари пливуть високо – буде гарна погода; коли ж надвечір ущільнюється й сильнішає вітер – на потепління.

Перший грім при північному вітрі – бути холодній весні, східному-сухій, західному-мокрій.

Проліски й під сніжники розкривають пелюстки – на гарну погоду, закривають – на негоду.

 

Народний календар

4 березня – Казимира. Якщо погода гарна, очікуйте добрий врожай картоплі.

9 березня – Предтечі. Якщо випаде сніг, то й Великдень буде холодний. Птахи починають вити гнізда.

13 березня народжується молодий місяць. Якщо того дня буде дощ, то й усе літо буде мокре.

14 березня – Явдохи. Якщо в цей день ішов дощ, чекали дощове літо. Якщо день сонячний, літо буде гарне. Якщо сніг розтане, скоро прийде справжнє тепло і весна буде з рясними дощами.

15 березня — Федота. Якщо в цей день вітряно й холодно, то довго не з’являтиметься трава. Яка середина березня, таке й літо: дме теплий вітер – літо буде тепле й мокре, якщо ж холодно і вітер з півночі – літо буде нікудишнє.

17 березня – Герасима. Традиційно цей день вважається днем прильоту граків, до того ж, якщо граки повернулися на колишні гнізда, то весна теплом не обдурить. В цей день казали: «Грак весну приніс».

18 березня — Конона-Городника. Якщо на Конона гарна погода – влітку граду не буде. В цей день традиційно копають городи.

21 березня – Рівнодення. Ніч і день зрівнялися за тривалістю. У цей день у північній півкулі починається весна, а в південній – осінь. На Рівнодення раніше випускали на волю співочих птахів.

22 березня — День Сорока святих. Якщо в цей день тепло, стільки ж днів утримається гожа погода, якщо навпаки – бути морозу 40 днів. Коли стоїть хмарна погода – скоро буде тепло і можна засівати. Тане сніг – до активної повені й буйних трав. Якщо на Сорок святих буде мороз і сніг розтане від сонця – буде врожай на кавуни.

25 березня – Григорія . Туман в цей день віщує великий урожай льону і конопель. У цей день, птахів підгодовували насінням льону і конопель, щоб ті краще плодилися.

30 березня – Олекси. Яка погода буде в цей день, така і на Великдень буде. Якщо бджоли зроблять перший обліт, буде добрий медозбір.

Радіймо ж першим весняним дням, пробудженню природи і любові!

 

Comments are currently closed.


Розробка та супровід: Квест