Науковці НПП «Північне Поділля» поновили пробну площу зростання білоцвіту весняного

19.03.2018 admin Новини

Нещодавно, співробітники відділу науки та працівники Золочівського НДПВ Національного природного парку «Північне Поділля» поновили пробну площу для дослідження вікової структури ценопопуляції білоцвіту весняного Leucojum vernum L. Пробна площа закладена в урочищі «Довжок» на північ від села Колтів, що на Золочівщині. Встановлено інформаційний знак пробної площі, а її межі позначено на деревах білою лінією. Ценопопуляція білоцвіту весняного розташована на заболоченій ділянці низини у заплаві річки Західний Буг, на нижній його терасі.

Лісостан на ділянці формує вільха чорна, а підлісок – черемха звичайна, смородина чорна, крушина ламка, верба сіра. Такі умови природного довкілля відповідають екології білоцвіту, який зростає у вигляді скупчень по сто і більше особин. На території також зустрічається і підсніжник звичайний.

Білоцвіт весняний дещо схожий на підсніжник. Рослина є ранньовесняним ефемероїдом з родини амарилісових, зацвітає майже одразу після розтавання снігу, розмножується цибулинами і насінням. Онтогенез білоцвіту поділяють на чотири періоди, а його тривалість становить не менше 25-30 років. Вид занесений до Червоної книги України.

Comments are currently closed.


Розробка та супровід: Квест