Екоосвітяни НПП «Північне Поділля» розповіли малюкам міста Броди про важливість збереження первоцвітів

06.03.2018 admin ЕкоосвітаНовини

Ось і настала календарна  весна і люди з нетерпінням чекають приходу справжніх теплих, сонячних весняних днів. Перші провісники весни – первоцвіти уже дають про себе знати та все ж чекають остаточного пробудження. У багатьох країнах підсніжник білосніжний (звичайний) і білоцвіт весняний називають ключами від весни.

Але разом із весняною  природою, від зимової сплячки прокидаються і збирачі квітів, які у великій кількості заготовляють їх і збувають тим, хто ще не усвідомлює важливості збереження довкілля, хто сприяє квітковому бізнесу заради короткочасного споглядання провісників дикої природи. Особливо багато продається цих квітів напередодні 8 березня. Збирання первоцвітів дуже шкідливе для природи тим, що не дає можливості рослинам утворити насіння. До того ж ушкоджуються сусідні квітки, ламаються стебла та бруньки, рослини нівечаться повністю.

З метою збереження первоцвітів еко-освітяни Національного природного парку «Північне Поділля» організували та провели для малюків дитсадка №7 міста Броди, що у Львівській області, природоохоронний екологічний захід  «Первоцвіти – ключики весни» та провели майстер-клас з виготовленням аплікації – «Галявина з квітами». Саме в ранньому віці закладаються основні компетентності, які будуть давати плоди у майбутньому – діти зберігатимуть природу для прийдешніх поколінь. Адже ми, образно кажучи, взяли природне довкілля не у спадок від наших пращурів, а на прокат у наших нащадків. Відтак, ми зобов’язані повернути її у недоторканому стані.

Під час заходу еко-освітяни НПП «Північне Поділля» розповіли дошкільнятам про ранньоквітучі весняні рослини, про їх кількість в Україні та на території парку, а також навчили дітей відчувати, розуміти та оберігати цю надзвичайну красу з почуттям відповідального ставлення до природи. Потім було проведено майстер-клас з виготовленням аплікації з кольорового паперу. Для цієї творчої роботи діти використовували кольоровий папір, картон та клей. В кожної дитини листівка вийшла яскравою і індивідуальною.

 Милуймося квітами зараз і бережімо первоцвіти, щоб їх могли  побачити інші. Найкращий спосіб поділитися красою квітування цих весняних рослин – сфотографувати їх або намалювати. Кожен з нас повинен усвідомити, що перші весняні квіти відіграють важливу роль в житті природного угрупування, є їх невід’ємною частиною і потребують нашого захисту.

Comments are currently closed.


Розробка та супровід: Квест