31 ЛИПНЯ – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ РЕЙНЖЕРА

30.07.2021 admin Новини

Всесвітній день рейнджера (World Ranger Day) відзначається щорічно 31 липня. Цей день засновано у 2007 році Міжнародною федерацією рейнджерів (International Ranger Federation, IRF), коли під час зустрічі лідерів ANPR (Асоціація національних парків США), SCRA (Асоціація шотландських сільських рейнджерів) та CMA (Асоціація управління сільською місцевістю, яка представляє рейнджерів в Уельсі та Англії) була підписана спільна угода для підвищення підтримки та обізнаності щодо ризиків у збереженні в усьому світі природної та культурної спадщини.

Це свято насамперед рейнджерів, які охороняють природоохоронні території. Американська назва «рейнджер» прижилася у різних країнах завдяки універсальності і стислості слова.

Що таке Рейнджер? Рейнджер – особа, якій доручено охороняти природоохоронну територію. Рейнджери, зазвичай, є «очима та вухами природоохоронної території», проводячи більшу частину часу поза межами офісу. Вони забезпечують взаємозв’язок між керівництвом природоохоронної території, місцевим населенням і відвідувачами, повинні володіти знаннями про її історію та дику природу, а також порадити куди поїхати та на що подивитися.

По всьому світу охоронці сотень тисяч природоохоронних територій, які вкривають понад 15 відсотків суходолу, активно їх захищають.

Всесвітній день рейнджерів дає можливість підтримати їх життєво важливу роботу. Цей день також є можливістю віддати шану рейнджерам, які втратили життя при виконанні службових обов’язків.

Робота рейнджерів є надзвичайно відповідальною, вони щоденно ризикують власним життя задля збереження природи та недопущення порушення природоохоронного законодавства. Ви можете подумати, що справжня небезпека бути охоронцем природоохоронної території походить від природних явищ, але насправді у більшості випадків вони натрапляють на небезпеку через браконьєрів та інших незаконних користувачів природних ресурсів.

В Україні терміном «рейнджер» можна назвати всіх посадових осіб служби державної охорони природно-заповідного фонду України. На сьогодні у цій службі в межах установ природно-заповідного фонду, підпорядкованих Міндовкілля, працює 1452 осіб.

При виконанні своїх посадових обов’язків та задля збереження природних комплексів і об’єктів та недопущення їх знищення, працівники служби держохорони кожного разу ризикують власним життям. Протягом цього року в межах 2 установ природно-заповідного фонду посадові особи служби держохорони стали жертвами збройних нападів браконьєрів, отримавши тілесні ушкодження.

Багато людей не замислюються над цим і тому приємно мати можливість в цей день показати Рейнджерам, наскільки ми їх цінуємо, а також віддати свою повагу тим, хто втратив життя на цій роботі.

Рейнджери. Ми так мало про них знаємо, але саме вони в лісах і на степових ділянках, і в морозну погоду і в спеку, щодня стають на захисті природи.

Рейнджери Парку – це фахівці, які займаються захистом і збереженням природоохоронних зон, диких тварин і середовища їх проживання від браконьєрів і зовнішніх посягань, пов’язаних з цивілізацією.

Comments are currently closed.


Розробка та супровід: Квест