18–25 СІЧНЯ – ВЕЛИКИЙ ЗИМОВИЙ ОБЛІК (CHRISTMAS BIRD COUNT)

11.01.2022 admin Новини

На зображенні може бути: текстВеликий зимовий облік є наймасовішим заходом для вивчення птахів у всьому світі. Його іноді називають Різдвяним. У Великому зимовому обліку можуть брати участь усі без винятку, оскільки тут не потрібно володіти особливими методами обліку птахів чи бути експертом в орнітології. Тут не мають значення ні вік, ні фахові навички, а лише бажання, адже Великий зимовий облік – це найкраща нагода, щоб розпочати спостерігати за птахами.
Приєднавшись до сотень і тисяч людей по всій Україні та рахуючи зимуючих пернатих у своєму саду або найближчому парку, ви сприяєте збереженню диких птахів, адже знаючи динаміку чисельності певного виду, ми зможемо вчасно вжити заходів для його збереження.
Проведіть годину на природі, спостерігаючи птахів неподалік своєї домівки та допоможіть нам з’ясувати, який вид очолює список зимуючих в Україні пернатих і хто найчастіше навідується за поживою до садів і парків узимку.
Де спостерігати птахів під час Великого зимового обліку?
У дворі будинку, в саду, на шкільному подвір’ї, у міському парку – в межах населеного пункту, адже мета цього обліку – порахувати чисельність птахів і з’ясувати які саме види залишилися зимувати поряд з нашими домівками.
Як правильно рахувати птахів під час Великого зимового обліку?
Проводьте облік протягом однієї години. Рахуйте види та кількість побачених птахів. Наприкінці годинного обліку зафіксуйте найбільшу кількість кожного виду птахів, яку ви одночасно спостерігали в будь-який час протягом цієї однієї години (не враховуйте птахів, що пролітають садом).
Важливо! Не підраховуйте всіх побачених птахів, оскільки деякі з них можуть повертатися до вашого саду кілька разів протягом години спостережень. Наприклад, синиця велика, яка 10 разів повертається до вашого саду протягом години, не означатиме, що в саду перебувало 10 синиць.
У яку пору дня найкраще проводити Великий зимовий облік птахів? Птахи найактивніші вранці. Якщо вести облік в цю пору дня, є змога побачити й нарахувати більше видів птахів.
Яких птахів ви зможете спостерігати під час Великого зимового обліку? Галок, граків, горобців хатніх, дятлів, синиць блакитних і великих, сойок, сорок, снігурів, омелюхів тощо. Занотовуйте до анкети лише ті види, які вам вдалося визначити.

https://cutt.ly/mIriQbK
https://cutt.ly/9Irlsur

Немає опису світлини.На зображенні може бути: птах та текст «омелюх чикотень в'юрок щиглик горобець польовий зеленяк чиж снгур повзик костогриз вльшанка синиця довгохвоста дятел звичайний ввсянка зяблик синиця велика синиця чорна гаïчка волове очко синиця чубата синиця блакитна дятел малий пвнчне подлля нацональний природний парк золотомушка горлиця жовна зелена пдкоришник сорока чечитка чорний дрзд сойка горобець хатній»

Comments are currently closed.


Розробка та супровід: Квест