15 ГРУДНЯ У МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ЧАЮ

15.12.2021 admin Новини

У зимові холоди прийнято зігріватися гарячим трав’яним чаєм, ще краще у колі добрих друзів. Саме Золочівська міська бібліотека ім. І. Франка є давнім вірним другом для національного природного парку «Північне Поділля».

15 грудня у Міжнародний день чаю (англ. International Tea Day) — яке відзначається щорічно, відбулось спільне обговорення за чаюванням ( у цей день без нього аж ніяк) працівників парку з бібліотекарями, та її юними відвідувачами, про корисні й цілющі властивості трав’яних чаїв, ділилися рецептами приготувань цілющих напоїв та місцями збирання лікарських рослин.

Адже наші прапрадіди з давніх-давен впродовж багатьох століть, пили трав’яні настої, відвари або узвари із сухофруктів, сушених трав, гілок фруктових дерев або ягід. Ці трав’яні напої і до сьогодні знімають втому, поліпшують самопочуття, тамують спрагу у спеку, бадьорять і надають сил.

Коротеньке знайомство про корисні квіти й трави, які варто додавати у зимовий чай:

М’ЯТА. Усім відомий ароматний чай з м’ятою заспокоює, освіжає, відновлює сили. Крім того, приводить в норму роботу серця, лікує простудні захворювання і добре втамовує спрагу.

РОМАШКА. Ромашковий чай можна пити з найменшого віку. Він підвищує імунітет, знімає спазми, усуває біль, і взагалі нормалізує травну систему, і в цілому заспокоює.
ІВАН-ЧАЙ, він же кипрей вузьколистий або копорський чай, застосовується для профілактики інфекцій, підвищує імунітет, загоює виразки шлунка, очищує кров, усуває харчові отруєння, знімає головний біль і зміцнює коріння волосся.

ЧЕБРЕЦЬ. Чай з чебрецю має підбадьорливий, відновлювальний ефект. Пийте при застуді та кашлі, а також після серйозних тривалих захворювань. Вживати його можна щодня, навіть дітям. Але краще в першій половині дня. Чай з чебрецем підвищує працездатність, загоює рани, знімає біль, протистоїть розвитку алергії. Взимку гарячий чай з чебрецем зігріє вас, а жарким літом – навпаки освіжить.

Будьте здорові та смакуйте запашні трав’яні чаї у колі друзів!

Comments are currently closed.


Розробка та супровід: Квест