ЗАХІД У БРОДІВСЬКІЙ ОЗЗСО І-III СТ. №3
13 лютого працівники Національного природного парку “Північне Поділля” завітали до школярів 2 класу Бродівського ОЗЗСО І-III ст. №3 із пізнавальним заходом, що дозволив поринути у світ птахів.
На заході підіймались питання:
-
Які птахи у нас зимують?
-
Чим можна допомогти птахам у зимову пору року?
-
Що таке бьордвочинг?
Птахів, які залишаються зимувати у нас, бо можуть найти собі поживу, називають зимуючими або осілими. До зимуючих належать горобці, сороки, ворони, сичі, дятли, синиці…
Важко доводиться птахам узимку. Адже страшнішим за люті морози для них є голод. Птахів можна підгодовувати різноманітним насінням та горіхами, але важливо, щоб воно було сире, тобто не солене та не смажене. Також можна використовувати зерно: пшеницю, овес, ячмінь, жито.., але лише у сирому виді, варені каші не варто класти у годівниці. Також у годівнички не можна класти хліб.
Бьордвочинг або птахоспостереження, завойовує дедалі більшу аудиторію в усьому світі. Таке незвичне хобі прийшло до нас із Заходу і поєднує у собі любов до природи, науки, а особливо — до птахів.
Завданням бьордвочера є визначення виду птаха, реєстрація його кількості та навіть інколи особливих характеристик. Проводячи багато часу на природі у пошуках птахів, бьордвочерам доводиться долати великі відстані, а інколи годинами чекати на появу особливого пернатого. Ця робота вимагає завзяття та великої витримки. Але такий спосіб життя покращує не лише здоров’я, а й духовну складову особистості, що впливає на появу екологічної культури.
Малеча із великим задоволенням виготовляли смаколики із різноманітних круп, щоб допомогти пережити птахам зиму. Готові годівнички розвісили у шкільному саду на деревах.
Людина створена для щастя, як птах для польоту
Comments are currently closed.