І ЗНОВУ «ЗЕЛЕНИЙ УРОК» НА ЛОНІ ДИКОЇ ПРИРОДИ

29.03.2019 admin Новини

Уже вкотре працівники відділу рекреації та туризму Національного природного парку «Північне Поділля» проводять своєрідні «зелені уроки» для школярів та студентства. Останній із таких уроків відбувся у п’ятницю, 29 березня, для студентів груп П-21, П-22 та П-23 Бродівського педагогічного коледжу ім. Маркіяна Шашкевича. За своєю суттю «зелені уроки» цього дня для студентів-педагогів були нічим іншим, як цікавою екологічно-краєзнавчою природничою мандрівкою до заповідної території урочища «Кемпа».

Розпочалась мандрівка на крайній західній околиці міста, коло найвищого дерева у Бродах – тополі білої. Її висота, як пояснили студентам та їх наставникам інтерпретатори природи НПП «Північне Поділля», дорівнює 41м. Далі, йдучи повз приватні території «Сім озер» та «Зелений гай», екскурсанти вийшли на заповідну територію ПЗФ – ботанічний заказник «Кемпа». На цій ділянці працівники відділу рекреації та туризму розповіли студентам-мандрівникам про цікаві рослини, які тут зростають і які занесені до Червоної книги України. Зокрема молодь мала нагоду побачити меч-траву, сашник іржавий та почути багато цікавого про скрученик приємний – дику орхідею, єдине місце зростання в Європі якої, саме тут, на території «Кемпи».

Потім перебравшись по кладці через ручай (що також було романтично для юних мандрівників), який є однією із приток річки Суховілка, студенти-мандрівники увійшли до лісового масиву, який розкинувся на невеликий пагорбах. Цей масив має вигляд своєрідних оазисів, що розкинулися посеред рівнинних луків.

На заліснених пагорбах «Кемпи» інтерпретатори природи НПП «Північне Поділля» розповіли про рослинний світ цього своєрідного оазису, зокрема про діброви, які тут переважають, про велетенські сосни, а також наочно продемонстрували як зростає у природі така рослина як молодило – в народі її називають «кам’яна троянда». Розглядаючи рослинку, студенти побачили невелику ящірку, що викликало жваву зацікавленість у всіх.

Відрадним для юних мандрівників та їх наставників у той день було спостерігати як над урочищем «Кемпа» величаво кружляла зграя лелек. Схоже було, що ці, образно кажучи, романтичні птахи тільки-но повернулися із вирію й облітали свої рідні простори.

З гарним настроєм та масою приємних вражень усі – студенти, їх наставники та інтерпретатори природи НПП «Північне Поділля» – дружною юрбою у підвечірню пору повернулися до міста.

Comments are currently closed.


Розробка та супровід: Квест