І ЗНОВУ ЗАКАМ’ЯНІЛИЙ САРМАТСЬКИЙ ПІСКОВИК СТРІЧАВ СВОЇ МАНДРІВНИКІВ

28.05.2024 admin НовиниРекреація

У вівторок, 28 травня, туристичний маршрут «Триніг», що пролягає по однойменній комплексній геологічно-ботанічній пам’ятці природи Національного природного парку «Північне Поділля», відвідали студенти груп Т-31 та Т-32 Бродівського фахового педагогічного коледжу ім. Маркіяна Шашкевича. Екскурсійну програму для майбутніх педагогів організували та провели працівники відділу рекреації природоохоронної установи.

Під час мандрівки юні туристи ознайомилися із ботанічним розмаїттям заповідної території, оглянули джерела «Витік річки Стир» та «Кам’яні потоки», що щедро наповнюють водою русло Стиру, оглянули ошатні букові лісостани, де зростають кількасотлітні буки-патріархи та слухали розповіді інтерпретаторів природи НПП «Північне Поділля» про фауну, що стрічається на цій природоохоронній території.

Однак, найбільше юним мандрівникам сподобалися закам’янілі мільйонлітні пісковики, що вийшли на поверхню у вигляді химерних форм із дна архаїчного Сарматського моря, а саме: «Груда рихлого каміння», «Камінь-кат», «Мертва голова», «Лежачий пес» і, звичайно, образно кажучи «родзинка» у числі цих геологічних об’єктів – «Триніг». Також цікаво для майбутніх педагогів було побачити печеру-грот, що є погребальним історичним місцем наших пращурів-язичників.

А ще студенти-мандрівники побували на колишній закинутій каменоломні, де незчисленна кількість кам’яних глиб поміж зростаючими деревами модрини, верби, сосни та інших дерев. У комплексі усі вони складають несказанно мальовничу картину зазначеної території.

Досхочу промандрувавши туристичним маршрутом, юні туристи, на узліссю зорганізували для себе смачну вечерю на відкритому вогнищі на лоні автентичної природи Подільської височини.

Лише у підвечірню пору, коли втомлене сонечко схилилося до обрію, сповнені приємних вражень від спілкування із живою природою рідного краю, студенти-педагоги повернулися до Бродів.

Comments are currently closed.


Розробка та супровід: Квест