ЮНІ МАНДРІВНИКИ ІЗ БРОДІВ ВІДВІДАЛИ КОМПЛЕКСНУ ПАМ’ЯТКУ ПРИРОДИ»ТРИНІГ» НПП «ПІВНІЧНЕ ПОДІЛЛЯ»

29.05.2023 Паньків Сергій НовиниРекреація

У понеділок, 29 травня, школярі 5-А та 5-Б класів Бродівської середньої школи №4 здійснили краєзнавчо-рекреаційну мандрівку по туристичному маршруті «Триніг», що пролягає по території комплексної геологічно-ботанічної пам’ятник природи Національного природного парку «Північне Поділля» і яку для них провели працівники відділу рекреації зазначеної установи.

Під час подорожі юні мандрівники побували на ділянці, де зростає багато різноманітних рослин, як, наприклад, вічнозелена своєрідна ліана – плющ звичайний, копитняк, чина тощо. Потім побували біля водного джерела, що є витоком річки Стир, ознайомилися із вододілами у цій місцевості й оглянули залишки руїн військових бліндажів Другої світової війни.

На інших ділянках туристичного шляху шкільна дітвора мала нагоду оглянути годівницю для лісових звірів, послухати розповіді гідів-провідників про тварин, що водяться на території комплексної пам’ятки природи, та поринути в обійми великих буків, набратися від них наснаги та позитивної енергетики.
З геологічних об’єктів, що трапляються на тур.маршруті юні мандрівники оглянути велетенські закам’янілі пісковики різних химерних форм, серед яких мегаліти «Груда рихлого каміння», «Камінь-кат», «Мертва голова», «Лежачий пес» і, звичайно, сам мегаліт «Триніг», який у формі фантастичного лагідного звіра, наче лісовий страж стоїть на самій вершині гори Вороняцького горбогір’я. А школярі побували біля печери-грота, оглянули її та слухали розповіді про ритуально-обрядову комплексну територію наших пращурів-язичників.
Після першого етапу мандрівки на юних туристів чекав смачний обід, приготовлений на відкритому вогні на спеціально-відведеній території рекреаційного осередку.

Після обіду юні мандрівники продовжили свою мандрівку до колишньої каменоломні радянського періоду, де досхочу любувалися закам’янілими глибами, що мальовничо виглядають на фоні зеленої рослинності цієї території.

Також цього дня екологічно-пізнавальний туристичний маршрут «Триніг» відвідали й маленькі мандрівники із 3-го класу Бродівської середньої спеціалізованої школи №2. Вони також мали унікальну нагоду оглянути вище названі об’єкти та пообіймати велетенські буки-патріархи, які ще стрічаються на території комплексної пам’ятки природи «Триніг», і побувати на території каменоломні.

Comments are currently closed.


Розробка та супровід: Квест