ЩО РОБИТИ З ОПАЛИМ ЛИСТЯМ?

15.11.2022 admin ЕкоосвітаНовини

Таке питання часто задають собі господарі приватних будинків, присадибних ділянок і звичайні екологічно свідомі люди. Особливо актуально сьогодні у листопаді місяці, коли навкруги уже дерева поскидали своє ошатне листя.

Адміністрація національного природного парку «Північне Поділля» нагадує, що палити листя небезпечно, оскільки з димом у повітря виділяється отруйна суміш, до складу якої входять пил, окисиди азоту, діоксин, чадний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук.

  • Отож, щоб опале листя було корисним і для здоров’я людини і для природи, пропонуємо декілька порад на замітку:

    Зробити листовий перегній або мульчу. Наповніть листям садові мішки і щільно утрамбуйте. Листя для перегною краще збирати у вологу погоду. Якщо на вулиці сухо, то змочіть листки водою. Проколіть мішок в декількох місцях, а верх залиште відкритим. Залиште мішок у вологому місці і приблизно через рік перегній буде готовий. Листя береза і клена розкладаються швидше.

  • Зробити мульчування на своїх рядках. Згребіть листя на городню ділянку або в сад, і рівномірно покрийте грунт листям. Така мульча стримає ріст бур’янів, удобрить грунт і запобіжить вимиванню солей і мінералів з грунту.

  • Удобрити листям свій газон. Якщо у вас є газон, то опале листя послужать для нього добрим природним добривом. Згребіть листя на газон і в суху погоду пройдіться по траві газонокосаркою зі знятим кошиком. Подрібнене листя з часом розкладеться на галявині, удобривши грунт і наповнивши його киснем.

  • Утеплити на зимовий період багаторічні рослини, зокрема троянди, гортензії, тощо.

  • Використати для посадки кімнатних квітів. Листя з листопадних дерев – чудова добавка в грунт для кімнатних квітів. Подрібніть листя і таку суміш можна додавати в грунт для кімнатної розсади.

  • Додайте у компост. Додайте опале листя в компостну купу і перемішайте, щоб зробити компост більш корисним і поживним. Такий компост можна використовувати як добриво.

Comments are currently closed.


Розробка та супровід: Квест