ЧОМУ КВІТИ ПАХНУТЬ?

15.11.2022 admin ЕкоосвітаНовини

Природа нашого краю багата, різноманітна. Природа дарує нам чисте повітря, їжу, зачаровує своєю красою.

14 листопада на базі Конюшківського ЗЗСО І-ІІ ступенів фахівці Національного природного парку «Північне Поділля» провели цікавий екологічний захід. Мова йшла про запашні речовини, які виділяють рослини. Акцент було зроблено на оздоровчих можливостях рослин Парку. Здоровими бути допомагають фітонциди, аромати створюють відповідний емоційний фон, сприяють гармонії душі та тіла.

А яке значення мають запахи для самих рослин? На прикладах рослин рідного краю учні початкових класів дізнавалися як формуються ароматичні речовини, чому одні бувають приємними, інші – не дуже. Патріотичною була розповідь про рослину, яку в народі називають «Неопалима купина». Порівнювали її із стійкістю України, непереможністю у боротьбі з ворогами. Згадали і про рослини – символи України. Діти дружно заспівали «Ой у лузі червона калина».

В практичній частині заняття учні та вчителі намагалися розгадати загадку, як «законсервувати» запахи рослин. А пахнуть не тільки квіти, а й інші частини рослин: пагони, листки, кореневища, плоди, насіння. Екоосвітяни Національного парку «Північне Поділля» розповіли про ефірні олії, в яких аромати зберігаються в концентрованому вигляді, про їх виробництво, використання людиною.

Зберегти часточку теплого літа, принести їх в свої домівки учні змогли, виготовивши ароматичні мішечки. Використовували різноманітні олії за своїми відчуттями. Вибирали між оліями розмарину, ялиці, лаванди, лимона, помаранчі, а також композиціями: «Солодкий сон», «Ну успіх» та інші.
В класі витали аромати, які сприяли хорошому настрою. Учасники дійства бажали один одному здоров’я, добра, миру. А також зворушливо із дитячих уст прозвучав заклик берегти природу, бути патріотами своєї Батьківщини. Завершилось заняття загальним фото, обіймами один одного.

Comments are currently closed.


Розробка та супровід: Квест