Фахівці з туризму НПП «Північне Поділля» працюють над коригуванням туристичних маршрутів

28.03.2019 admin Новини

28 березня, працівники відділу рекреації та туризму Національного природного парку «Північне Поділля», спільно з колегами із відділу державної охорони природно-заповідного фонду, провели корегування пішого триденного туристичного маршруту «Від городища до городища через колишні села», який частково пролягає через заповідну ділянку природоохоронного резервату «Пам’ятка Сасівська». Така процедура викликана тим, що після сніжної зими та перших весняних буревіїв на окремих ділянка турмаршруту сталися деревоповали. Відтак, було віднайдено оптимальні обходу шляхи для пересування туристичних груп, зазначено нові географічні координати в системі GPS.

Окрім того працівники НПП «Північне Поділля» обстежили ділянки зазначеної ботанічної пам’ятки природи на предмет зростання цікавих рослин, особливо  тих, що занесені до Червоної книги України. Цього дня природоохоронці мали нагоду споглядати як устелені білоцвітом весняним величезні території у молодому буковому лісі, як доцвітає підсніжник та розпочинає цвітіння зубниця залозиста, декілька видів рясту та квіти вовчих ягід звичайних. Також приємно було бачити як рясно-густо зазеленіла у вологих місцях та попри закинуту колишню дорогу цибуля ведмежа, народна назва якої – черемша.

Окрім того працівники парку оглянули наявність рівня води у лісових потоках та водоспад.

На зворотній дорозі природоохоронці натрапили на ділянку, де зростали весняні гриби – сморчки звичайні. До речі, місцевий люд їх називає сморжі, на Тернопільщині – коцюрупки, а гуцули – шушеберки.

Не зважаючи на частково дощову погоду, приємних вражень  від робочої мандрівки цього дня залишилося дуже багато.

Comments are currently closed.


Розробка та супровід: Квест