Фахівці з рекреації та туризму НПП «Північне Поділля» взяли участь у напрацюванні нового веломаршруту

05.03.2019 admin Новини

Працівники відділу рекреації та туризму Національного природного парку «Північне Поділля», спільно з колегами відділу культури, національностей, релігій та туризму Бродівської РДА, у рамках угоди про співпрацю, розпочали роботу над проектом нового туристичного веломаршруту для школярів, який пролягатиме лісовими масивами по шляху вузькоколійки австрійського періоду.

Під час недавньої робочої поїздки фахівці з туризму оглянули низку цікавих ділянок майбутнього веломаршруту, зокрема побували у лісових кварталах, де зростають первоцвіти ­– підсніжник звичайний, печіночниця звичайна, цибуля ведмежа, яку в народі називають черемша. У ці дні її молоді паростки у лісах Брідщини тільки-но пробиваються крізь сухе листя.

Але найцікавішою атракцією цього дня була зустріч із зубром, який геть не ховався від людей і довгий час, наче на виставі, позував перед фотокамерами.

До речі, в цій місцевості цих лісових велетнів досить багато. У зимовий період, коли у лісі лежав сніг, часто можна було зустріти величеньке стадо зубрів. За словами мисливствознавця Андрій Яремчук, сьогодні у Бродівських лісах перебуває 67 зубрів різного віку. У весняний період вони поділилися на два-три стада й часто виходять на поля, де зростає ріпак. Також він наголосив, що зубри Бродівщини багато в чому відрізняються від тих, яких сьогодні можна бачити у Львівських Карпатах. Адже у Бродівських лісах, за словами пана Андрія, зубри – біловезькі та кавказько-біловезькі, тобто племінні.

Comments are currently closed.


Розробка та супровід: Квест