Фахівці з рекреації НПП «Північне Поділля» провели зі шкільною молоддю колоритні АНДРІЇВСЬКІ ВЕЧОРНИЦІ

12.12.2019 admin Новини

У переддень свята Андрія працівники відділу рекреації Національного природного парку «Північне Поділля» організували та провели зі школярами старших класів Наквашанської середньої школи, що у Бродівському районі Львівщини, колоритний етнічно-розважальний захід – Андріївські вечорниці.

На початку дійства дівчата-ведучі розповіли присутнім про традиції, звичаї та обряди українського народу, пов’язані зі святкуваннями пам’яті апостола Андрія Первозванного. Потім, під піснеспіви і музикальні мелодії, дівчата заходилися гадати на свого судженого та котра першою заміж вийде. Для цього кожна дівчина поставила у вазу з водою свою вишневу гілку. Відтак, чия галузка першою випустить листочки – тій і першою під вінець. А ще вони переставляли черевички до порогу, палили нитки, гадали за допомогою текстів художньої книги та різних предметів, схованих під тарілками.

А яким буде суджений, кожна вибирала із зав’язаними очима один із предметів, розкладених по чотирьох кутках: молоток – майбутній чоловік господарем буде, книга – розумним, дзеркальце – вродливим, а віник – гулякою.

Та невдовзі хтось постукав. Це парубки прийшли. Дівчата частували їх варениками, а потім разом весело розважалися: хлопці навпомацки хапали дівчат, демонстрували своє уміння у плетінні дівочої коси, стрибали у шароварах та напихали їх надувними кульками – усі веселились від душі.

А ще, як зазвичай буває на Андріївських вечорницях, парубки намагалися високо підскочити та відкусити калиту, що викликало веселі емоції у глядачів.

Завершилися Андріївські вечорниці у Накваші частуванням усіх присутніх варениками та пампухами.

До речі, такі етнозаходи працівники відділу рекреації НПП «Північне Поділля» проводять зі шкільною молоддю щорічно. Адже, важливо підтримувати відроджені традиції нашого народу. Відрадно те, що, беручи участь в етнічно-розважальних заходах, шкільна молодь відволікається від рутинної буденності й, таким чином, відновлює свої духовні, розумові та фізичні сили. Саме в цьому й суть рекреаційної діяльності, яку провадять фахівці з рекреації НПП «Північне Поділля» серед мешканців краю, зокрема й серед молоді.

Comments are currently closed.


Розробка та супровід: Квест