У НПП «Північне Поділля» взялися за реалізацію маркування туристичних шляхів методом інформаційно-цифрових технологій

09.05.2020 admin Новини


Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу 1.jpg

У Національному природному парку «Північне Поділля» інтерпретатори природи, які займаються організацією та проведенням мандрівок, у новаторський спосіб підійшли до маркування туристичних шляхів, прокладених по природоохоронних територій установи. На відміну від стандартного знакування, визначеного Держстандартом України 7450:2013, фахівці з рекреації НПП «Північне Поділля» вирішили промаркувати туристичні шляхи на ділянках установи методом інформаційно-цифрових технологій.

Для цього, як зазначили працівники відділу рекреації НПП «Північне Поділля», ними уже напрацьовано спеціальні так звані digital-треки туристичних маршрутів в електронному варіанті й розташовано на профільних порталах в інтернет-мережі. Посилання на ці портали можна побачити на офіційному вебсайті НПП «Північне Поділля» в описах пропонованих туристичних маршрутів.

«Кожен потенційний мандрівник, бажаючи здійснити мандрівку по наших туристичних шляхах, може через інтернет зайти на сайт парку, вибрати собі маршрут і самостійно завантажити на власний смартфон його digital-трек з порталу у потрібному форматі, як наприклад, GPX, CRS чи KML – це залежить від програмних застосунків, що встановлені на вашому смартфоні. А далі, як кажуть, справа техніки: вийшовши на маршрут, відкриваємо завантажений трек і, визначивши своє реальне місце перебування, мандруємо туристичним шляхом, дотримуючись лінії на екрані смартфону», – розповіла фахівець з рекреації Мар’яна Ваник.

Окрім того, фахівцями з рекреації НПП «Північне Поділля» на стартових пунктах туристичних шляхів, зазвичай на ніжці охоронного знака природно-заповідного фонду (такі знаки можна бачити крізь по периметрах заповідних ділянок природоозоронної установи) прикріплено невеличкий матричний QR-код, сканувавши якого смартфоном, можна отримати посилання на сторінку вебсайту парку з повною інформацією про туристичний шлях, про усі об’єкти та атракції, що трапляються на ньому. Також такі матричні QR-коди фахівці НПП «Північне Поділля» планують встановити біля кожного об’єкта на туристичному шляху.

Як зазначила інший фахівець з рекреації Мар’яна Дудчак, використовуючи ІТ-технології для маркування туристичних шляхів та окремих об’єктів на них, працівники парку економлять вагомі суми коштів платників податків. Адже, не потрібно використовувати вартісні будівельні  матеріали для облаштування знаків на туристичних шляхах та громіздких інформаційних стендів біля кожного об’єкта.

«Методика ознакування туристичних маршрутів відповідно до умов Держстандарту України 7450:2013, була і залишається не зрозумілою для більшості мандрівників-аматорів. Задаймося запитанням: чи є багато таких мандрівників, які знають що означає жовта, зелена чи червона смужка із цифрами на білому прямокутнику, намальованому на стовпі чи дереві? Чи в багатьох школах та інших навчальних закладах, окрім профільних в плані туризму, вивчають оті знаки, які нам пропонує ДСТУ? Це – по-перше. По-друге, чи вартує засмічувати природне довкілля якимось розфарбованими мітками на деревах у лісі, через який пролягає туристичний шлях?

Сьогодні Міністерство цифрової трансформації, яке вперше в нашій державі зорганізовано восени минулого року, працює над створенням «держави у смартфоні», що має поєднувати у собі мобільний застосунок та портал державних послуг. І наш природний парк, як державна установа, має сприяти їм у цьому. Саме на це і націлена наша діяльність. Відтак, ми пропонуємо електронно-цифрове маркування туристичних шляхів та об’єктів на них, яке є доступним і зрозумілим для усіх, хто у щоденному житті користується ґаджетами.

Метод маркування туристичних шляхів по територіях ПЗФ фарбами та інформаційними щитами, вважаю вчорашнім днем. Не вартує залишатися у вчорашньому дні, та й, образно кажучи, вчорашній день не варто тягнути за собою у день завтрашній.

А щодо популярності туристичних шляхів, то найкращими із них в середовищі мандруючої публіки вважаються не ті, що гарно розфарбовані різнокольоровими позначками, а ті, що гарно утоптані туристами», – зазначила фахівчиня з рекреації Мар’яна Дудчак.

https://leopolis.news/post/20901/u-npp-pivnichne-podillya-vzyalysya-za-realizaciyu-markuvannya-turystychnyh-shlyahiv-metodom-informaciyno-cyfrovyh-tehnologiy?fbclid=IwAR1tcSvyL_YOA8HGNLpCi75rSmv8zT1ihhgfIEd2TLTCStI6KE8PJxDRcNY

Comments are currently closed.


Розробка та супровід: Квест