У БРОДІВСЬКІЙ ГРОМАДІ МІСЦЕВІ ШКОЛЯРІ ВІДЗНАЧИЛИ ДЕНЬ ГЕРОЇВ КРАЄЗНАВЧО-РЕКРЕАЦІЙНОЮ ВЕЛОМАНДРІВКОЮ

25.05.2023 admin НовиниРекреація

24 травня працівники відділу рекреації Національного природного парку «Північне Поділля» провели для школярів 5-9-их класів Берлинської школи Бродівської територіальної громади краєзнавчо-рекреаційну веломандрівку, приурочену до Дня Героїв.

Під час веломандрівки шкільна дітвора мала нагоду оглянути багато цікавих об’єктів, як природних, так і рукотворних. Зокрема, на першій зупинці школярі споглядали військово-фортифікаційні споруди періоду Першої світової війни – залишки ДОТів та уцілілий бліндаж. Далі, проїжджаючи лучними дорогами, юні веломандрівники любувалися рідними просторами, повними розмаїття квітів і трав, поодиноких дерев та кущів. У селі Лагодів школярі побували біля могили воїнів УПА, в якій покояться останки борців за незалежність України – Володимира Павлюка, Левка Груцького та Василя Дутчака. Незламні повстанці загинули у нерівному бою із більшовицькими посіпаками 17 лютого 1945 року.

Неабияку зацікавленість у школярів-веломандрівників викликали оглядини так званого шутрового кар’єру, що знаходиться у лісовому масиві, і в якому й донині в піску, у перемішку із кременем та крейдою, можна віднайти закам’янілі молюски періоду архаїчного Сарматського моря.

А ще під час веломандрівки берлінські школярі та їх наставники-педагоги побували у невеличкому селі Мідне й оглянули старовинну будівлю 19-го сторіччя унікальної архітектурної форми, в якій сьогодні розташовується контора Лагодівського лісництва.

На передостанній зупинці визначеного велошляху юні мандрівники оглянули споруду старої школи у своєму селі, збудовану ще в 30-х роках минулого сторіччя, послухали її історію та у післяобідню пору завершили свій 12-ти кілометровий велотур польовими, лучними і лісовими дорогами на шкільному спортивному дворі, де на усіх чекав свіжоприготовлений смачний куліш та атестація на предмет того, що було побачено і що запам’яталося під час веломандрівки.

Як зазначили окремі юні велотуристи, це був чудовий сонячний день, повний природних, історичних та архітектурних цікавинок, й усіх своїх ровесників, хто не бажає мандрувати рідним краєм на велосипеді, їм насправді шкода.

Comments are currently closed.


Розробка та супровід: Квест