ТУРИСТИЧНИЙ МАРШРУТ «СВЯТОГІРСЬКИЙ» ВІДВІДАЛИ МАЛЕНЬКІ МАНДРІВНИКИ З БРОДІВ

20.07.2022 admin НовиниРекреаціяРекреація

 

20 липня, працівники відділу рекреації Національного природного парку «Північне Поділля» організували та провели етнічно-пізнавальну краєзнавчу мандрівку для маленьких вихованців Навчального центру «Ерудит», що у місті Броди.

Як зазвичай, мандрівка по турмаршруті «Святогірський» розпочалася із відвідин майстерні митця-гончаря у славнозвісному своєю чорнодимленою керамікою селі Гавареччина Золочівського району Львівщини.

Тут, на обійстю гончаря, дітвора із захопленням слухала розповіді про створення глиняних виробів, уважно споглядала, як їх мистецьке виготовляє гончар, а також кожен охочий із малюків мав нагоду взяти участь у майстер-класі та власноруч створити свій глиняний виріб на справжньому гончарному крузі. Ось тут дитячій радості та завзяттю, образно кажучи, не було меж.

А ще на обійстю гончаря дітвора споглядала унікальну піч-горн, в якій гаварецькі гончарі випалюють свої керамічні вироби, доводячи їх до чорного забарвлення.

Після відвідин гаварецьких гончарів діти побували біля історичної криниці, якій цьогоріч буде 100 років від дня її створення. Потім працівники НПП «Північне Поділля» провели маленьких мандрівників до Криївки-музею, що в околичному буковому лісі неподалік села, де розповіли про хоробрих воїнів Української повстанської армії, їх боротьбу за самостійність України у воєнні та післявоєнні роки періоду Другої світової війни.

Завершилася мандрівка для маленьких туристів з Бродів відвідинами монахського скиту Покладання Ризи Пресвятої Богородиці, що затишно розмістився на Святій Горі, яка є природоохоронною територією НПП «Північне Поділля». Тут, у чоловічому монастирі ПЦУ, дітвора споглядала монастирські храми, помолилися в старовинній дерев’яній церкві Св. Онуфрія, а також посмакували кришталево-чистої водиці із монастирської криниці. Завершальним етапом цього дня був піший екскурс ошатним буковим лісостаном.

У післяобідню пору, трохи стомлені, але сповнені найприємніших вражень від мандрівки маленькі туристи повернулися до свого Навчального центру «Ерудит».

Comments are currently closed.


Розробка та супровід: Квест