ТРИДЦЯТЬ ТИСЯЧ КРОКІВ ПО ГОЛОВНОМУ ЄВРОПЕЙСЬКОМУ ВОДОДІЛУ

07.11.2023 admin НаукаНовини

Головний Європейський вододіл проходить і в зоні діяльності та по території Національного природного парку «Північне Поділля».

Скориставшись теплою погодою, співробітники науково-дослідного відділу Нацпарку разом із учасниками громадської організації «Підгірці-Шолом» (м. Львів) виміряли відстань від Верхобужа до Підгірців по вододілу – виявилося тридцять тисяч кроків.

Метою походу було знайти вододіл на місцевості та можливі об’єкти і природні цінності для прокладення маршрутів для різних категорій відвідувачів.

Частина шляху була погано прохідною через глибокі колії лісовозів та ще й перекопаною дикими кабанами. Але частина місцевості виглядала як у осінній казці – залишки ще не зрубаних природних і напів-природних буково-липових лісів. Місцями збереглися буки двохсот річного віку та липи біологічний вік яких до п’ятисот років. Неприємної знахідкою виявилося що омела «пішла» у ліси і почала масово розмножуватися. Почалася загибель вікових лип та інших листяних дерев.

Цікавою знахідкою, саме на вододілі, було дерево крізь яке можна пройти. Два окремих дерева буки, на висоті трьох метрів, зрослися в один стовбур. Бук погано щепиться і не кожному садівнику це вдається. А тут природа – Майстер! Також на місці села, яке зникло 78 років тому, натрапили на яблуню сорто-типу Ренета сіра, яка без жодної хімії і догляду плодоносить до цього часу.

Comments are currently closed.


Розробка та супровід: Квест